Aktuality

12.05.2017
Dobrý den, rádi bychom Vás informovali o změně při organizování Vyhlídkových plaveb v letošní sezoně 2017. ... více
01.04.2017
Na rok 2017 jsme pro Vás připravili celkem 17 novinek, z toho 7 nových možností vstupů zdarma. ... více
17.03.2017
Milí uživatelé a příznivci Olomouc region Card. Připravili jsme pro vás opět novou sezónu. Již si můžete z našich stránek stáhnout v PDF novou brožurku-průvodce v PDF. Její tištěná podoba již je na cestě do tiskárny. Aktualizujeme také weby, vše probíhá za běhu systému, tak Vás prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme a přejeme všem hezkou a zdařilou sezónu. ORC tým ... více
12.09.2016
Dobrý den, bohužel jsme nuceni zrušit zářijové středeční vyhlídkové plavby. Peřej tours, organizátor ... více
22.06.2016
Kvůli uspokojení zvýšeného zájmu o Vyhlídkové plavby v době školních výletů, budou Vyhlídkové plavby 23.6. z důvodu úspory času na přesuny mezi náměstím a nástupním místem vyjíždět přímo od Finačního úřadu. ... více

      archiv aktualit >


olomouc

olomoucký kraj

Moravia Magazin

Staňte se fanoušky FB Olomoucký kraj tourism

 

Rekr. areál Bozéňov v novém

V plném proudu jsou přípravy na vybudování „nového“ Bozeňova a dalších turistických atrakcí v Dolním Bušínově na Zábřežsku. Areál prochází nejenom velkými změnami v ubytování, ale mění se také jeho celé pojetí. „Stále zůstává naším symbolem veverka, ale rozhodli jsme se pro změnu celého názvu areálu, a to na Sport & Relax areál Bozeňov. Lépe tak vystihuje vše, co v areálu návštěvníci najdou“, informoval vedoucí areálu Lukáš Drlík. V areálu vyroste nový Wellness hotel*** Bozeňov, který bude možné využívat od druhé poloviny června. „Wellness hotel bude mít svoji relax zónu, kde bude finská sauna, pára, whirlpool, masáže a různé procedury. Stejně tak nabídneme hostům nově zrekonstruovanou restauraci, která se bude zaměřovat na regionální gastronomii z čerstvých surovin od místních dodavatelů, farem a u nás připravované speciality. Nechceme, aby to hosté brali jako podnět ke zdražení menu. Jde nám o to, aby byla restaurace v příjemném novém prostředí a hosté dostali kvalitní suroviny za rozumné peníze. Spolu s novým šéfkuchařem jsme sestavili nové menu a každý večer si hosté mohou vybrat i z grilovaných specialit“, dodává pan Drlík. Ve Sport & Relax areálu Bozeňov vyroste také zážitková stezka, která na deseti stanovištích nabídne návštěvníkům venkovní společenské hry společně se speciálními posilovacími stroji. Dokončena bude během první poloviny června.

Atrakce je určena pro všechny věkové kategorie, původním záměrem autorů bylo zlepšit mezigenerační vztahy v rodině. „Stezka nabídne jak pohyb, tak hry a zábavu. Děti budou své babičky a dědečky motivovat k protáhnutí se ve venkovní posilovně, senioři zase vysvětlí svým potomkům tradiční české hry. Jako jsou šachy, nebo „Člověče nezlob se“, které si společně zahrají, ovšem v nadměrné velikosti. Cílem je odlákat obě generace od obrazovek, monitorů a nabídnout jim společný zážitek v přírodě“, uvedla Jana Hrubanová z Centra volného času Bozeňov, které na projekt získalo dotaci z Programu rozvoje venkova.

Stezka bude začínat v lanovém centru Adrenalin parku Bozeňov a končit bude na 2 kilometry vzdálené horní bozeňovské přehradě. Návštěvníci budou moci využít také nového minigolfu, který vyroste na dětském hřišti u hotelu.

V Dolním Bušínově se nyní připravují na letní sezónu. Je dokončeno čištění přehrady, díky kterému se výrazně zvedne kvalita vody v přehradě.

Z nejbližších akcí pořádané Centrem volné času jmenujme velkou otevírací párty nového Bozeňova, která je naplánovaná na 21. Června. Nabídne bohatý doprovodný program a také závod na netradičních plavidlech na Bozeňovské přehradě (na Jahodné). „Rádi bychom na Bozeňově založili novou tradici, kterou otevřeme každým rokem prázdniny a letní sezónu. Závod bude mít 3 kategorie hodnocení. Rychlost přeplutí určité vzdálenosti, vzhled, vtipnost, a zda plavidlo popluje. Je to vlastně taková výtvarná soutěž, protože si zájemci o závod musí sami sestavit a pojmenovat svoje plavidlo, na kterém poplují. Věříme, že to bude zábava nejen pro celou rodinu, ale i pro diváky. Závod odstartuje v 11:00 a program poté potrvá celý den, kdy se zakončí velkým překvapením“, informuje Jana Hrubanová z Centra volného času Bozeňov. Areál v Dolním Bušínově chystá již tradičně volejbalové a nohejbalové turnaje, stejně tak i oblíbené večerní zábavy. „Rádi bychom v rámci novinek informovali také o animačních programech, které chystáme pro děti a celé rodiny. Rodiče tak budou moci přenechat svoje děti na hlídání a vyrazit například na nějaký výlet a užít si chvilky o samotě. O děti se postarají naši animátoři a připraví jim zábavný program“, informuje pan Drlík. 

Další informace:

Alena Hrubá
Sport & Relax areál Bozeňov
Dolní Bušínov 146, Zábřeh, PSČ 789 01
Tel.: 731 180 520
e-mail: info@bozenov.cz