Aktuality

18.08.2020
Do Olomouc region Card přibyl nový partner - Penzion Sobáčov. A nabízí 10 % slevu na ubytování. ... více
05.08.2020
V systému ORC máme nového partnera - Koupaliště Loštice. ... více
01.07.2020
Informace o získání karty zdarma naleznete na www.kartaok.cz ... více
01.04.2020
V letošním roce probíhá digitalizace celého systému. Od roku 2021 bude mít karta novou podobu. Současné karty lze použít pouze do 31. 12. 2020, po tomto datu je karta neplatná, nelze ji vrátit, ani vyměnit. ... více

      archiv aktualit >


olomouc

olomoucký kraj

Moravia Magazin

Arriva Morava

Staňte se fanoušky FB Olomoucký kraj tourism

 

Bobová dráha Hlubočky

Jediná korytová dráha na Moravě. Současně jde s celkovou délkou 1536 m o nejdelší bobovou dráhu na Moravě ze všech typů drah. U nás se nevozíte, u nás opravdu bobujete. Na Moravě to už jinde nejde. Délka samotného sjezdu je 1030 m. Na dráze je přemostění, tunel a spoustu dalšího.
s Olomouc region Card  ZDARMA
Běžná cena 80

Otevírací doba

Otevírací doba na www.skiarealhlubocky.cz

Adresa a kontakt

Bobová dráha Hlubočky, Školní 126, 783 61 Hlubočky

tel.: +420 775 771 077

www.skiarealhlubocky.cz

e-mail: jarmardavid@skiarealhlubocky.cz

 

Kurz domácího pečení a vaření z kvásku

Na individuálním kurzu se dozvíte profesionální informace o pečení a vaření z kvásku. Naučíte se péct chleba. Odnesete si kvásek, založený v roce 2012, recepty na chleba, těsto nebo upečený chleba a jedinečný zážitek. Zakoupit si můžete autorčiny Kváskové kuchařky a další pomůcky.

-10%

Plavecký bazén Kroměříž

-33%

SEGWAY Olomouc

Poznejte Olomouc a přitom se bavte! Vyzkoušejte SEGWAY v Olomouci. Vyberete si ze 3 různých tras a objedete nejznámější památky. Celou jízdu absolvujete s průvodcem, který Vás naučí jak SEGWAY ovládat. Garantujeme skvělou zábavu a nevšední zážitek!

Sleva 20%, 30 %

Svatováclavský restaurant

Restaurace je zaměřena na středoevropskou kuchyni s hlavním důrazem na čerstvost a rozmanitost sezónních i lokálních produktů. Šéfkuchař důsledně dbá na kvalitu vstupních surovin, které sám vybírá u prověřených dodavatelů. Nechte si ke každému chodu doporučit nejvhodnější víno, klidně jen po skleničkách, anebo ochutnejte naše vlastní Svatováclavské pivo. A pak už si jen užívejte jedinečnou atmosféru, gastronomické zážitky, kvalitní servis a soukromí v elegantním a příjemném prostředí.

Sleva 10 %

Prohlídky města s průvodcem, Hranice

Vydejte se na cestu starými hranickými uličkami, náměstím i podloubím měšťanských domů v doprovodu průvodce. Seznámíte se s nejzajímavějšími místy historického jádra. Navštívíte radnici, kostel, zámek, projdete kolem obydlí kata či mučírny, uvidíte, kde stávaly městské brány, nebo se nesla libá vůně růží z městských lázní. Na zámku navštívíte muzeum s expozicí historických zbraní a modelem historického centra města. Atraktivní je také výstup na 38 metrů vysokou věž Staré radnice.

Zdarma

Steakhouse Riegrovka, Olomouc

První a jedinečný steakhouse v Olomouci. Disponuje vlastní klimatickou komorou na zrání masa suchou metodou. Steakové maso máme v BIO kvalitě od českých farmářů. Přijďte ochutnat Porterhouse, T-bone, ribeye a další steaky stařené mokrou metodou. V nabídce máme také burgery z masného plemene Angus či Wagyu.

Sleva 10 %

Vojenské prohlídky

Lákadlem jsou v Hranicích komentované prohlídky bývalých vojenských ústavů. Návštěvníci se dozvědí o významné a dlouhé historii vojenství v Hranicích, o osobnostech, které zde studovaly, ať už to byli generálové nebo třeba Emil Zátopek, který tam na dlouhé chodbě trénoval. K vidění bude kaple sv. Barbory, ale i další architektonicky zajímavé stavby.

ZDARMA

Bobová dráha Hlubočky

Jediná korytová dráha na Moravě. Současně jde s celkovou délkou 1536 m o nejdelší bobovou dráhu na Moravě ze všech typů drah. U nás se nevozíte, u nás opravdu bobujete. Na Moravě to už jinde nejde. Délka samotného sjezdu je 1030 m. Na dráze je přemostění, tunel a spoustu dalšího.

ZDARMA

Lanové bludiště Helfštýn

První lanové bludiště v ČR. Nabízíme Vám skvělé atrakce: unikátní Lanové bludiště, Nízký lanový park pro menší děti, Lukostřelba, Trampolína, Hopíky pro nejmenší, Big swing – unikátní skok z 10 metrů a nejnovější balíček atrakcí FUNtastická 4 ideální pro teambuilding a spolupráci.

Sleva 10 %

Expozice hudebních nástrojů, Ostružná

Tato v tuzemsku ojedinělá výstava hudebních nástrojů z různých koutů světa v současné době obsahuje více než 700 exponátů. Expozice zahrnuje běžně používané hudební nástroje housle, violy, čínské dvoustrunné housle, indické nástroje, různé typy citer, africké bicí nástroje, ale můžete obdivovat i některé unikáty, jako je historický nástroj Dan Bau z Vietnamu, Tibetská trubka Rkan dung či africká harfa Kora.

Zdarma

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Muzeum ve čtyřech stálých expozicích představuje historii i současnost našich stezek, cest, silnic a mostů, historické silniční mechanismy (silniční válce, nakladače, sněhové frézy apod.) a také podnikatelskou činnost bratří Kleinů, stavitelů silnic, železnic a mostů. Krátkodobé tematické výstavy, instalované ve dvou výstavních sálech, nabízejí např. výstavy z historie různých dopravních prostředků, výstavy modelů, stavebnic ad. Muzeum s celorepublikovou působností je zařízením Správy silnic Olomouckého kraje, příspěvkové organizace.

zdarma

Pradědovo dětské muzeum, Bludov

Pradědovo dětské muzeum je zábavně-vzdělávacím parkem, který najdete v lázeňské obci Bludov 5 km jižně od Šumperka. Venkovské muzeum nabízí takřka 600 m2 hravých expozic v interiéru a velké přírodní dětské hřiště. Pradědovo muzeum je tak ideální za každého počasí. Je otevřeno celoročně.

ZDARMA na 2 hod.

Hotel Octárna - Relax centrum, Kroměříž

Hotel Octárna nabízí služby Relaxačního centra jak pro ubytované hosty, tak i pro veřejnost. V uzavřeném komplexu je možno využít venkovní vyhřívaný bazén s protiproudem, vířivou vanu, saunu s ochlazovacím bazénem, a to vše v absolutním soukromí.

Sleva 10 %

Zámek Holešov

Raně barokní zámek je dominantou města. I když jsou sály bez mobiliáře, jistě vás zaujme poutavý příběh tohoto sídla, stejně jako nádherné nástropní malby, bohatá štuková výzdoba, honosný Velký sál, krásná sala terrena, zámecká kaple či rozsáhlá zámecká zahrada francouzského typu.

Zdarma

Šachova synagoga Holešov

Šachova synagoga v Holešově patří mezi nejvýznamnější památky nejen v Holešově a okolí, ale i v celé České republice. Jelikož je tato synagoga dnes již jedinou synagogou tzv. polského typu, která se zachovala v původní podobě, bývá označována dokonce jako světový unikát.

ZDARMA

Zemanova kovárna Holešov

Stará panská kovárna na Holajce stávala na místě vedle zámku již v 16. století. Je nazývána podle rodu Zemanů, který kovárnu vlastnil desítky let. I když dnes budova slouží jako muzeum, původní vybavení je stále funkční.

ZDARMA

Lukostřelba – Resort Hrubá Voda

Resort Hrubá Voda nabízí lukostřelbu pro dospělé i děti od 8 let. Na každou kartu ORC zapůjčení luku a sady šípů na 10 min. ZDARMA. K vyzvednutí v restauraci u bobové dráhy.

ZDARMA

Autobusová doprava – město Jeseník

Držitel Olomouc region Card má zdarma linkovou autobusovou dopravu na území města Jeseníku na lince: autobusové nádraží – Priessnitzovy lázně. Po předložení platné karty u řidiče obdržíte jízdenku. Platí pouze v období 1. 5.–30. 10. 2018.

ZDARMA

Muzeum veteránů Česká Ves

Zveme Vás do muzea veteránů v České Vsi. V našem muzeu uvidíte 63 motocyklů, tři auta ( z toho dvě málo kdy k vidění), jízdní kola, reklamní cedule, plakáty atd. Dále vystavujeme stará radia, televize a jiné zajímavé přístroje, které se používaly začátkem 20 století v domácnostech.

ZDARMA

Priessnitzovy léčebné lázně – Lázeňská vyhlídka

Už před více než sto lety se inspiroval architekt Leopold Bauer zdejší nádhernou přírodou a na kopci zvaném Gräfenberk vybudoval Sanatorium Priessnitz. Tuto monumentální stavbu završil „kouzelnou věžičkou“ s kruhovým ochozem a tak na nejznámější budově Jesenicka vznikla Lázeňská vyhlídka. Lázeňským hostům se z ní nabízí neopakovatelný zážitek z pohledu do Pradědovy říše.

ZDARMA

FAUNAPARK o.p.s. Lipová-lázně

Fauna park je menší soukromá zoologická zahrada, ve které jsou k vidění zvířata domácí i exotická. Ovce, kozy, lamy, klokani, opičky, pštrosi, mývalové, želvy, surikaty, papoušci, tygr ussurijský, puma americká a další. V areálu je venkovní posezení, dětské hřiště a občerstvení. Možnost ubytování v penzionu. Vstup zdarma do areálu platí 1x pro 1 osobu s kartou ORC.

ZDARMA

Haltmar – summer tubing, horské minikáry

Penzion Haltmar nabízí ubytování ve stylové celodřevěné stavbě s jedinečnou polohou přímo na sjezdovce, součástí areálu je dětské hřiště, občerstvení, placené parkoviště. S ORC kartou máte zdarma 1 jízdu na horských minikárách nebo letní tubingové dráze. Obě dráhy se nachází přímo vedle penzionu.

ZDARMA

Priessnitzovy léčebné lázně – Discgolf

Venkovní Park her nabízí příjemně strávený čas s rodinou a přáteli u oblíbených společenských her. V jednotlivých sekcích parku si můžete zahrát minigolf, ruské kuželky, stolní tenis, Člověče, nezlob se, šachy a pétanque. Discgolf je oblíbenou zábavnou hrou odvozenou z golfu. Místo golfového míčku se však do jamky snažíte z určitého výhoziště umístit létající disk. Hracím prostorem je Park Vincenze Priessnitze s nejednou přírodní překážkou pro zajímavější hru. Každá jamka je doplněna i otázkou týkající se našich lázní, za jejichž zodpovězení děti dostanou malý dárek v Lázeňském Informačním Centru, kde si můžete půjčit také disky.

ZDARMA

Priessnitzovy léčebné lázně – Minigolf

Venkovní Park her nabízí příjemně strávený čas s rodinou a přáteli u oblíbených společenských her. V jednotlivých sekcích parku si můžete zahrát minigolf, ruské kuželky, stolní tenis, Člověče, nezlob se, šachy a pétanque. Discgolf je oblíbenou zábavnou hrou odvozenou z golfu. Místo golfového míčku se však do jamky snažíte z určitého výhoziště umístit létající disk. Hracím prostorem je Park Vincenze Priessnitze s nejednou přírodní překážkou pro zajímavější hru. Každá jamka je doplněna i otázkou týkající se našich lázní, za jejichž zodpovězení děti dostanou malý dárek v Lázeňském Informačním Centru, kde si můžete půjčit také disky.

ZDARMA

Priessnitzovy léčebné lázně – Park her

Venkovní Park her nabízí příjemně strávený čas s rodinou a přáteli u oblíbených společenských her. V jednotlivých sekcích parku si můžete zahrát minigolf, ruské kuželky, stolní tenis, Člověče, nezlob se, šachy a pétanque. Discgolf je oblíbenou zábavnou hrou odvozenou z golfu. Místo golfového míčku se však do jamky snažíte z určitého výhoziště umístit létající disk. Hracím prostorem je Park Vincenze Priessnitze s nejednou přírodní překážkou pro zajímavější hru. Každá jamka je doplněna i otázkou týkající se našich lázní, za jejichž zodpovězení děti dostanou malý dárek v Lázeňském Informačním Centru, kde si můžete půjčit také disky.

ZDARMA

Priessnitzovy léčebné lázně – vláček Lázeňáček

Vláček Lázeňáček je oblíbenou atrakcí nejen dětí. Podle jízdního řádu pendluje mezi lázněmi a Jeseníkem – s kartou ORC 1x jednosměrná jízda zdarma. Proveze vás však také po Balneoparku. V hlavní sezoně jsou organizovány výlety do blízkého okolí, jako na Čertovy kameny, k Jeskyni Na Pomezí nebo na oblíbený Lesní bar.

ZDARMA

Muzeum kostek Jeseník

V téměř netknuté chráněné krajinné oblasti Jeseníků se můžete těšit z nově otevřeného a nejmladšího Muzea kostek. Hned vedle Priessnitzových léčebných lázní je na ploše 150 m2 postaveno 1000 modelů nesmrtelné stavebnice Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát i v dětském koutku. V obchodě vám nabídneme široký sortiment, který v běžných obchodech jen tak nenajdete.

ZDARMA

JONAS PARK Ostružná - Zipline a kolotoč

Areál je centrem zábavy pro celou rodinu. Ubytování v těsné blízkosti sjezdovek. Restaurace s domácí stravou a nové wellness. Program pro děti – dětský park, kolotoč, zipline a další. S kartou jízda zdarma na Zipline a kolotoč (vždy 3+1 zdarma).

3+1 zdarma

JONAS PARK Ostružná

JONAS PARK je centrem zábavy pro celou rodinu. Celoroční program pro děti – dětský park, kolotoč, v létě zipline a další. Ubytování v těsné blízkosti sjezdovek. S kartou ORC – zákusek k obědovému menu zdarma (platí denně od 11.00 do 15.00 hod).

ZDARMA

Priessnitzovy léčebné lázně – ubytování

Priessnitzovy lázně v Jeseníku jsou považovány za první vodoléčebný ústav na světě s mnoha prameny a unikátním čistým horským klimatem. Ubytování vám zajistíme celoročně dle Vašeho výběru v areálu lázní.

5% sleva

Adrenalin park – Ranč Orel, obří houpačka

V ADRENALIN PARKU si můžete vybrat z pestré nabídky atrakcí a programů. S kartou ORC vstup zdarma 1x na obří houpačku, která je vhodná pro dospělé i děti (od 6 let).

ZDARMA

ČD - Celodenní jízdenka - vlak

Celodenní jízdenka region Olomoucký pro jednu osobu (bez ohledu na věk) umožňující neomezený počet jízd všemi vlaky ČD ve 2. vozové třídě na tratích vyhlášeného obvodu. Na tuto jízdenku obdrží cestující s platnou Olomouc region Card slevu 15 %! Sleva NEPLATÍ ve vlacích jiných železničních dopravců v ČR a ani pro cesty do zahraničí.

Sleva 15 %

ČD - Skupinová víkendová jízdenka - vlak

Skupinová víkendová jízdenka pro region Olomoucký pro až 5 osob, kde max. 2 mohou být starší 15 let, umožňující neomezený počet jízd všemi vlaky ČD ve 2. voz. tř. v tomto obvodu. Jednodenní jízdenka platí v sobotu nebo neděli nebo státní svátek. Cestující s platnou Olomouc region Card obdrží slevu 15 %! Sleva NEPLATÍ ve vlacích jiných železničních dopravců v ČR.

Sleva 15 %

Hotel Octárna, Kroměříž

Hotel Octárna je právem nazýván oázou klidu v srdci Kroměříže. Nabízí ubytování s celkovou kapacitou 51 lůžek. Úroveň našeho ubytování snese ta nejpřísnější měřítka na čistotu, pohodlí a klid. Součástí hotelu je stylová restaurace s venkovním posezením, relaxační centrum a kaple sv. Kříže.

10% sleva

Wellness hotel DIANA, Velké Losiny

Komfortní hotel v podhůří Jeseníků. Příjemná atmosféra, profesionální hotelové služby, vynikající kuchyně a široké zázemí hotelového wellness centra. Hotelová restaurace s širokou nabídkou pestrého menu s domácí i mezinárodní kuchyní. Výběr z několika druhů specialit.

10% sleva

Hanácké muzeum Cholina

Bezmála 1300 exponátů uchovává cenná svědectví o životě našich předků. Kromě exemplářů od místních obyvatel zde najdete i dar cestovatele Emila Holuba, unikátní divadelní oponu, hrací obrazy, malované truhly, bibli ze 16. století či staré zemědělské nástroje.

Zdarma

TŌSH Distillery - muzeum a palírna whisky

Sleva 50 Kč

Poštovní štola Zlaté Hory

ZDARMA

Východočeský památník celnictví Králíky

ZDARMA

Lázeňský obchůdek Lipová-lázně

Oplatky ZDARMA

Schrothovy léčebné lázně s.r.o. – wellness

Sleva 20 %

Resort Radslavice

Sleva 10 %

Hotel Palác

Sleva 15 %

Levandulový statek – prodejna regionálních produktů

Sleva -10 Kč

Levandulový statek Bezděkov

Sleva -50 Kč

Sportovní klub Véska

Sleva 20 %

Hotel S-PORT Véska

Sleva 20 %

Bulzajz – házení sekerou

Házení se sekerou je nebezpečné. Vyjma u nás! Extrémní zábava v podobě házení seker (a všeho možného) na terč. V zahraničí velmi rychle roste na oblibě. V Česku jsme v těchto hrách jedineční. Netradiční zážitek pro celou rodinu. Doporučený min. věk: 10 let.

Sleva 20 %

Státní zámek Janovice u Rýmařova

80 Kč

Sportovně střelecký areál Jívová

Jednorázový vstup na pistolovou střelnici

ZDARMA

Půjčovna horských elektrokol

sleva 10 %

Penzion Sobáčov

Penzion Sobáčov nabízí ubytování ve 4-lůžkových, nově zrekonstruovaných, pokojích s klimatizací.

Sleva 10 %

Rybářské chatky

Pronájem 10 rybářských chat na břehu vyhlášeného Sobáčovského rybníka.

Sleva 10 %

Květná zahrada Kroměříž - UNESCO

Arcibiskupský zámek v Kroměříži, unikátní památka zařazená na seznamu Unesco.

ZDARMA

Zahradní železnice Střížov

Zahradní železnice ve Střížově je modelové kolejiště v měřítku 1:22,5 zasazené do skutečné krajiny s květinami i malými stromy, mosty i skalisky, zastávkami i nádražími, mezi kterými se prohání dýchavičné mašinky táhnoucí za sebou osobní i nákladní vagony dětem i dospělým pro radost. Jeho atmosféra se mění v závislosti na počasí a ročním období.

ZDARMA

Poznejte Olomouc na 4-kolce

Netradiční poznání města a olomouckých parků spojené s jízdou na šlapací 4-kolce až pro 5 osob (3 dospělí + 2 děti). Půjčovna v centru města – 200 m od parku. Nikdy vás nebude poznávání krás Olomouce bavit tak, jako s tímto strojem. Budete nadšení Vy i Vaše děti. Neváhejte.

Sleva -21%

Motokáry Olomouc

Vyzkoušejte si jedinečnou krytou dvoupatrovou závodní motokárovou dráhu v Olomouci. Užijete si opravdové motokárové závodění. Motokáry i pro děti od 3 let. Dráha je umístěna v 11. podlaží nadzemních garážích v blízkosti centra Olomouce na ulici Hanáckého pluku. Adrenalinový svět Lamborghini Kart Arena Vás uchvátí!

Sleva -20%

Arcibiskupská vodárna

Tato velmi dobře zachovalá technická památka dokumentuje úroveň vodárenské techniky z přelomu 19. a 20. století, zajišťovala vodu pro zámek, městské kašny, pivovar a kapitulní domy. Fungovala až do roku 1963. Arcibiskupská vodárna tvoří jeden celek s Biskupskou mincovnou a Orlovnou.

zdarma

Arcibiskupský palác

Oficiální sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů, místo, kde na trůn nastoupil František Josef I. a před bitvou u Slavkova se radil rakouský císař s ruským carem, i budova, v níž pobývala císařovna Marie Terezie či papež Jan Pavel II. – to vše je Arcibiskupský palác v Olomouci. Objekt ze druhé poloviny 17. století nabízí návštěvníkům prohlídkový okruh s reprezentačními sály, v nichž se dochovala bohatá rokoková, empirová i neobarokní výzdoba a dobový mobiliář.

ZDARMA

SK Hvozd - ubytování

Sport Klub Hvozd nabízí občerstvení, sportovní vyžití i ubytování rodinám na výletech, motorkářům, firmám, nebo školám, které mohou využít širokou nabídku sportovních aktivit: squashové kurty, stoly na stolní tenis, fitness centrum, kulečník, šipky, nebo venkovní bazén.

Sleva 10 %

Městská hromadná doprava Olomouc

Označená, tedy platná Olomouc region Card, platí jako jízdenka pro přepravu s DPMO, a.s., tramvajovými a autobusovými linkami č. 1 - 111 ve městě Olomouci a blízkém okolí.

ZDARMA

Lafayettův žalář – úniková hra

Jedinečná úniková hra Lafayettův žalář, založená na skutečných událostech, Vás svou atmosférou vtáhne do konce 18. století. Dokážete s rodinou nebo přáteli vyřešit za pomocí logiky a důvtipu všechny úkoly, hádanky, poskládat jednotlivé střípky příběhu a uniknout tak z žaláře dřív, než přijde kat?

Sleva 10 %

Koupaliště Loštice

Areál koupaliště v Lošticích je příjemným místem s velkou vodní plochou (33x20 m) a malým bazénem pro děti s interaktivními vodními prvky.

20%

Audioprůvodce po pamětihodnostech Olomouce

Zapůjčení audioprůvodce pro individuální prohlídku historického centra města s výkladem máte s Olomouc region Card zcela ZDARMA.

ZDARMA

Olomouc v kostce

Zhruba hodinová prohlídka nejvýznamnějších památek Horního náměstí, která pokračuje prohlídkou expozice „Historie olomoucké radnice” a expozice „Příběh olomouckého orloje”, umístěných v budově radnice. Služba je poskytována česky, anglicky a německy.

ZDARMA

Arcidiecézní muzeum, Olomouc

První arcidiecézní muzeum v naší zemi, otevřené v roce 2006, sídlí v areálu národní kulturní památky Olomouckého hradu. Muzeum představuje výběr z dochovaného uměleckého a duchovního bohatství vzniklého na Moravě v průběhu uplynulého tisíciletí. Součástí prohlídky je románský palác ze 12. stol., přístupný v letní sezoně. Stálá expozice: Ke slávě a chvále. Tisíc let duchovní kultury na Moravě. V neděli vstup zdarma i bez karty ORC.

ZDARMA

Muzeum moderního umění, Olomouc

Pozdně secesní budova Muzea moderního umění v historickém centru města byla počátkem 90. let adaptovaná pro muzejní účely a vznikla zde nejen řada sálů, které slouží výstavám a expozicím výtvarné kultury 20. a 21. století, ale také studovna, vyhlídková věžička i kavárna s letní terasou. Středa, neděle vstup zdarma i bez karty ORC.

ZDARMA

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Muzeum nabízí šest nových stálých expozic. Příroda Olomouckého kraje, nejlepší muzejní expozice roku 2012 v ČR, seznamuje s přírodními poměry regionu zábavnou, interaktivní a hravou formou. Olomouc – patnáct století města vypráví příběh dějin města od drsné doby raného středověku po naši současnost. Galerie osobností Olomouckého kraje představuje slavné panovníky, církevní hodnostáře, umělce, vědce, vojáky i sportovce. Od kolébky do hrobu je expozice o narození, smrti a zbožnosti venkovského člověka 19. století. Příběh kamene nabízí fascinující pohled na řadu artefaktů, jejichž společným jmenovatelem je kámen ve všech svých podobách – jako hornina, pracovní nástroj i umělecké dílo. Expozice lékárenského herbária představuje část barokní lékárny, sloužící k sušení a skladování sušených bylin. Jeho kompletní zachovalost z něj činí v rámci ČR unikát.

ZDARMA

Areál zdraví Velké Losiny

Multifunkční hala nabízí sportovcům možnost zahrát si fotbal, volejbal, tenis a badminton. Areál disponuje rovněž vybavením pro pořádání kulturních akcí. Celý komplex doplňuje restaurace a venkovní relaxační zóna s dětským hřištěm a fitness prvky pro dospělé.

10% sleva na vstupném

Lanáček v ZOO Olomouc

Lanové centrum PROUD pro děti do 12 let v areálu ZOO Olomouc. Místo, kde se mohou děti vydovádět a proběhnout, zatímco jejich rodiče mohou odpočívat.

Sleva 20%

Moravské divadlo, Olomouc

Činohra, balet, opera, opereta, muzikál i pohádky – jediné divadlo se třemi stálými uměleckými soubory v Olomouckém kraji. Uvádí každoročně 11 premiér. Vstup zdarma lze čerpat výhradně na vstupenky k představením Moravského divadla Olomouc a nevztahuje se na premiéry, hostující či uzavřená představení, představení v rámci pronájmu divadla a na představení pořádaná ve spolupráci s jinými divadly. Vstup zdarma nelze čerpat na vstupenky v I. a II. cenovém pásmu. Vstupenky není možné předem rezervovat.

ZDARMA

Fort č. XVII - Křelov

Fort XVII. patří do první čtveřice fortů (spolu s forty č. XI., XIII., XV.), které vznikaly postupně od roku 1850 do roku 1854 západně a jihozápadně od pevnosti Olomouc. Jedná se o unikátní stavbu z pohledu vývoje pevnostních systémů 19. stol., evropského významu. Sleva se nevztahuje na restauraci.

Sleva 20 %

Minigolf Olomouc City

Hledáte aktivitu pro volný čas? Pojďte na minigolf do Olomouc City (vedle hypermarketu Globus), 1.patro. Jediný indoor minigolf v Olomouci i na Severní Moravě je Vám k dispozici. Zábava vhodná pro jednotlivce i skupiny, rodiče s dětmi, firemní turnaje, školy, čekající nakupující, starší, mladší i ty nejmladší.

ZDARMA

Fort č. 2 - Radíkov

Fort Radíkov č. 2 je součástí Císařsko-královské Olomoucké pevnosti. Byl postaven v letech 1872–1876. Je to architektonicky a historicky unikátní pevnostní objekt. Konstrukčně jde o jednovalový dělostřelecký fort s 43 děly a 470 vojáky. Outdoorové aktivity. Dráha pro horská kola.

Sleva 25 %

Botanická zahrada s rozáriem, Olomouc

Je situována jihovýchodně od historického jádra města, kde nenásilnou hranici mezi ní a přilehlými Bezručovými sady tvoří rameno řeky Moravy. Areál v předpolí Korunní pevnůstky nabízí na 8 ha plochy se zajímavou krajinnou úpravu a nesčetná zákoutí, kde můžete obdivovat bohatost přírody, oddat se hrám, nebo jen posedět v trávě.

ZDARMA

Lázně Slatinice a.s.

Nejstarší lázně na Moravě jsou ideálním místem pro váš výlet. Poznejte léčebné účinky sirných pramenů na vlastní kůži nebo ochutnejte hanácké speciality v lázeňských restauracích. Lázně nabízí i širokou nabídku léčebných a wellness pobytů a poskytují více než 100 druhů blahodárných procedur.

Sleva 10 %

Sbírkové skleníky, Olomouc

V palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku každou roční dobu raší, kvetou a přinášejí plody desítky nejexotičtějších druhů rostlin. Návštěvníkům jsou přístupny téměř po celý rok s výjimkou zimních měsíců. Exotickou flóru doplňuje cizokrajná fauna – ryby, pavouci, obojživelníci a kajman. Bezplatný vstup s Olomouc region Card není možný během hlavních zahradnických výstav Flora – jaro, léto, podzim.

ZDARMA

Zoo Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada chová na 400 druhů zvířat a podílí se na záchraně celé řady z nich. Nabízí návštěvníkům také pohled z vyhlídkové věže, prohlídkovou jízdu vláčkem či možnost návštěvy výběhu makaků červenolících.

ZDARMA

Miniaturgolf a greengolf, Olomouc

Dvě minigolfová hřiště (miniaturgolf a greengolf) jsou umístěna ve sportovním areálu TJ Lokomotiva Olomouc v blízkosti městských parků. Konají se zde významné turnaje. Možnost občerstvení.

ZDARMA

Minigolf - letní kino, Olomouc

Minigolfové hřiště je umístěno v centru města Olomouc v klidném prostředí areálu Letního kina – občerstvení zajištěno v přiléhající restauraci se zahrádkou.

ZDARMA

Aquapark Olomouc

Nový moderní aquapark s lákavými vodními atrakcemi a dostatečným relaxačním prostorem. Celoroční vnitřní provoz, sezonní venkovní provoz. Najdete u nás – vodní trychtýř „spacebowl“ (jediný na Moravě) s turboskluzavkou, žlutý tobogán o délce 123 m pro jízdu na nafukovacích duších, skluzavky, rekreační bazén, dětský bazén, masážní bazén, 2 vnitřní whirpooly, venkovní whirpool, tepidarium, finskou saunu, 2 parní lázně s vonnou esencí, masáže, solárium, gastro služby, dětský koutek.

Sleva 20 %

Plavecký stadion, Olomouc

Plavecký stadion v Olomouci ve vnitřním areálu nabízí krytý bazén 50x20 m, dětský bazén s dvojskluzavkou a hříbkem, tobogán, vířivou a masážní vanu Whirpool pro 9 osob, parní komoru a saunu s dvěma potírnami a venkovním ochlazovacím bazénem. Na venkovním areálu naleznete bazén 50x20 m, dětský bazének s vodními atrakcemi, dětské a workoutové hřiště a hřiště na beach volejbal, petanque. V celém areálu plaveckého stadionu je k dispozici občerstvení.

Sleva 20 %

Penzion U Orla

Sleva -15%

Vyhlídkové plavby historickou Olomoucí

Plavby jsou organizovány na objednávku každou středu (v červenci a srpnu i v každý pátek) po dobu letní sezóny od května do září a při významných událostech pořádaných v Olomouci. Každou celou hodinu můžete vyrazit na netradiční prohlídku historického centra města Olomouce. Mikrobus vás odveze z centra města cca 2km do parku pod novogotickou katedrálu Sv. Václava. Zde si poslechnete proškolení, dostanete pádlo, vestu a poté s instruktorem nasednete do raftu přímo pod katedrálou a vychutnáte si plavbu, která vede pod Přemyslovským palácem, přes Bezručovy sady tzv. "Výpad", podél starobylých olomouckých hradeb s výhledy na kostel sv. Michala ze 17. století s bývalým dominikánským klášterem, kolem Botanické zahrady Michalským stromořadím k mostu u Tržnice (tř. 17. listopadu). Na konci vás již bude opět čekat mikrobus, který vás odveze zpět do centra města. odjezdové místo CK PEŘEJ tours, Tř. Svobody 39, Olomouc minimální počet jsou 3 osoby

ZDARMA

Lanové centrum PROUD, Olomouc

Volnočasový areál pro děti a dospělé, jednotlivce i skupiny. Adrenalinová 16 metrů vysoká houpačka až pro dvě osoby, lanové překážky a dětská zóna. Oslavy narozenin, fi remní akce, příměstské tábory. Vše v areálu Lanového centra PROUD v Olomouci.

Sleva 20 %

Bowland Olomouc

Bowland bowling center s 18 drahami a moderním software je záruka skvělé zábavy ve 2.patře Galerie Šantovka. Pravidelně se zde konají nejrůznější akce, bowling party a také profesionální amatérské turnaje, prostor je možné si pronajmout pro firemní večírky, teambuildingy a oslavy. Bowland má svoje vlastní menu a nápojový lístek, vše se připravuje v sesterské restauraci Lobster (Lobster a Bowland jsou dva navzájem propojené prostory).

Sleva 15 %

Olomouc na kole s průvodcem

Cyklistická projížďka má dvě varianty (delší A a kratší B), které se liší délkou a vedou po nejkrásnějších místech města Olomouce. Cesta na kole vám umožní během jediného dne poznat všechna zajímavá místa v Olomouci a zasvěcený průvodce vám na jednotlivých zastávkách podá ty nejzajímavější informace. Projížďky se konají za každého počasí. Trasy mohou absolvovat i děti (od 8 let) pokud ovládají jízdu na kole, vždy ale v doprovodu dospělých osob.

Sleva 20 %

Výletní plavby s CK Peřej tours

Netradiční zážitek nabízí výletní plavby na nafukovacích člunech (raftech) Olomoucí a CHKO Litovelské Pomoraví. Vybrat si můžete z mnoha variant a kombinací. Nabídka na www.perej.cz. Plavbu nutno objednat min. 1 den předem, min. pro 3 osoby.

Sleva 20 %

Svatováclavské pivní lázně

Pivní lázeň a solná sauna s ochutnávkou piva a masáží v příjemném prostředí pivních lázní ve zdejších sklepích jsou uvolňující procedurou, která uvolní celé vaše tělo i duši a zanechá ve Vás blažený pocit po příjemně prožitém čase ,který jste si pro sebe během dne našli. Těšíme se na Vaši návštěvu, lázně jsou zde pro Vás a Vaši relaxaci.

Sleva 10 %

Solná jeskyně – SOLANA, Olomouc

Nabízí relaxační a zdravotní pobyty s využitím kombinace solí z Mrtvého moře, himálajských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a solanky z Luhačovic, s výraznými preventivními a regeneračními účinky. Pobyty objednejte předem telefonicky.

Sleva 10 %

Arktic Casual Food

Arktic CF je prvním fastfoodem v Olomouci, který nabízí pravé hamburgery, bagety a saláty dle zákazníkových představ z denně čerstvých surovin. Ve všech prostorách je možnost využívat free Wi-Fi. Rozvoz zdarma na tel.: 585 222 223 nebo objednávejte online na www.arkticfood.cz. cheeseburger menu za zvýhodněných 99 Kč

10 % sleva

Arktic Music Club

Arktic MC je prvním skutečně multižánrovým klubem v Olomouci. Klub je přístupný od 18ti let a je nekuřácký. Otevřeno každý den od 18.00 * sportovní přenosy * filmové projekce s popcornem zdarma * talkshow a stand up commedy live * hudební a divadelní představení * karaoke * gurmet večírky * víkendové mejdany a tématické party s live djs * ideální prostor pro Vaše narozeninové oslavy a firemní večírky.

-10%

Fotografování a průvodkyně po Olomouci

Odneste si z Olomouce krásný a hmatatelný důkaz o své návštěvě. Olomouc má krásná starobylá zákoutí a profesionální fotografka a průvodkyně v jedné osobě Vás jimi provede a při tom Vám zhotoví profesionální snímky. Z nich Vám pak připraví CD, fotografie, kalendář, či fotoknihu. Průvodcovská služba při fotografování je zdarma. Cena snímků dle ceníku.

Sleva 10 %

Hotel Hanácký dvůr***, Olomouc

Stylová nekuřácká restaurace ve směru na Svatý Kopeček se širokým výběrem moravských specialit a domácí kuchyní. Nabízí nepasterizované pivo „BERNARD“ a moravská vína. V létě příjemné posezení na zahrádce. Wi-fi zdarma.

Sleva 10 %

Moravská restaurace Olomouc

Stylová klimatizovaná restaurace v centru Olomouce s moravskou i mezinárodní kuchyní. Široký výběr kvalitních moravských vín. V létě příjemné posezení na zahrádce.

Sleva 10 %

Svatováclavský pivovar, Olomouc

Srdcem pivovaru je měděná varna, kde přímo před očima hostů probíhá výroba piva. Pivo podáváme přímo z ležáckých tanků. Nabízíme 7 druhů námi vyráběného piva, domácí kuchyni, tvarůžkové a pivní speciality, steaky, espresso illly, vína od moravských vinařů, WIFI. Prostor pivovaru je nekuřácký. V létě příjemné posezení na zahrádce.

Sleva 10 %

Restaurace a penzion Fojtství, Sv. Kopeček

Restaurace s penzionem v historickém objektu Fojtství z roku 1744 pár minut pěšky od olomoucké ZOO nebo chrámu Navštívení panny Marie. Areál v rozlehlé zahradě, klidná lokalita.

Sleva 10 %

Ecce Homo Park

V expozici na vás čeká řada zážitků od emotivní síně slávy, přes historický průjezd vývoje závodů Ecce Homo, závodních automobilů a rekordů, až po reálnou závodní jízdu, a dětský svět s mini autoservisem a chytrou stavebnicí Gecco. Pro děti autodráha.

ZDARMA

Lobster – family restaurant

Rodinná restaurace s dětským koutkem, zakládající si na kvalitní gastronomii. Ochutnat zde můžete speciality z čerstvých ryb, humra, pravou italskou pizzu z kamenné pece nebo skvělé domácí těstoviny a vyzrálá masa. Pro děti je připraveno speciální dětské menu. Součástí restaurace je venkovní terasa.

Sleva 10 %

kolobezky.bike

Půjčovna a prodej koloběžek

20% sleva na půjčovné

Kavárna – pizzerie Opera, Olomouc

Moderní kavárnu najdete přímo na Horním náměstí, nabízí široký výběr zákusků, káv a jídel italské kuchyně, součástí kavárny jsou letní terasy a dětský koutek. Nabízíme možnost pořádání společenských akcí, svateb a firemních prezentací.

Sleva 10 %

Restaurace Podkova, Olomouc

Podkova, to je především zážitek. Historický objekt s privátním parkingem, výborná kuchyně, milá obsluha, pivo Plzeň, Šerák, vína od nejlepších moravských vinařů. Ideální pro fi remní a soukromé akce, svatby a skupiny. Degustační menu. Sleva neplatí na polední menu (od 105 Kč).

Sleva 10 %

Hotel*** a Penzion**** Arigone, Olomouc

Budovy Arigone jsou situovány v překrásném historickém jádru města a disponují kapacitou 59 pokojů. Jejich součástí je tříhvězdičkový hotel, čtyřhvězdičkový design penzion, privátní wellness pokoje, masážní studio a konferenční prostory.

Sleva 10 %

Restaurace a penzion ARCHA, Olomouc-Sv. Kopeček

Archa restaurace a penzion se nachází na Svatém Kopečku u Olomouce vedle ZOO. Je ideálním místem pro pořádání svateb, firemních akcí, rodinných oslav či gastronomických akcí. Zajistíme catering, rauty, semináře i pronájem salonků. Nabízíme rovněž ubytování ve stylově vybavených pokojích. Sleva se vztahuje na restauraci (10 %) a ubytování (10 %).

Sleva 10 % a 10 %

Hotel Alley****, Olomouc

Příjemný hotel s rodinnou atmosférou v klidné části historického centra města při vstupu do parku. Svojí certifikací 4* splňuje všechny podmínky ubytování této kategorie. Sleva platí na ubytování Po–Ne.

Sleva 10 %

Hotel Flora***/**** Olomouc

Moderní zrekonstruovaný hotel ***/**** s kapacitou 165 pokojů a wellness centrem (parní lázeň, sauna, solární louka, whirpool, bazén). Výhodná poloha ubytování, 5 min. pěší chůze od historického centra města v sousedství městských parků. Hotel je zaměřen na kongresovou a relaxační turistiku. Sleva 20 % na ubytování (kategorie Comfort Plus**** a Superior****). Sleva na restauraci 20 %.

Sleva 20%, 20 %

Hotel TRINITY****, Olomouc

Hotel Trinity nabízí komfortní ubytování a služby přímo v centru Olomouce. Všechny pokoje jsou vybaveny individuálně ovládanou klimatizací i topením, LCD TV se satelitním příjmem, trezorem, minibarem, kávovým servisem a WIFI. Pokoje De luxe a Suite jsou prostornější s možností přistýlky. Restaurace s letní zahrádkou Vám připraví bohaté snídaně nebo oblíbená polední menu, větší rodinné nebo firemní akce připravíme přímo na míru. Naší výhodou je poloha, vlastní parkoviště, konferenční salonky a masážní studio.

Sleva 10 %

Hotel Lafayette****, Olomouc

Hotel Lafayette nabízí ubytování na vysoké úrovni a perfektní hotelové služby. Důkazem jsou návštěvy známých osobností ze světa politiky, kultury a sportu. Každý host je u nás na prvním místě. Hotel se nachází v blízkosti centra města.

Sleva 10 %

Hotel Senimo***, Olomouc

Moderně zrekonstruovaný hotel nabízí kvalitní ubytování a stravování s vyhlášeným poledním menu. Pokoje jsou standardně vybaveny (vč. internetu, pokoje v 2. patře s klimatizací). K dispozici je hlídané parkoviště. Najdete nás v blízkosti hlavního vlakového nádraží. Do centra města se dostanete pohodlnou chůzí za 15 min. Sleva platí na ubytování pondělí–neděle.

Sleva 20 %

Hotel Sigma***, Olomouc

Hotel v centru Olomouce naproti hlavnímu vlakovému nádraží nabízí hostům ubytování v apartmánech a nově vybavených pokojích.

Sleva 10 %

Pension U Jakuba***, Olomouc

Nadstandardní ubytování a kvalitní služby přímo v historickém centru Olomouce.

Sleva 10 %

Crystal gallery - obchod, Olomouc

Nabízíme ručně broušený křišťál a patentované skleněné pilníky firmy J. Blažek Sklo Poděbrady, křišťálovou bižuterii Preciosa, České granátové šperky, ručně vinuté české šperky Ligllas, včetně nové kolekce navržené Janem Saudkem.

Sleva 10 %

Hrad Bouzov

Jeden z nejvíce navštěvovaných hradů v České republice. Nejstarší písemná zmínka je z roku 1317. Interiéry nabízejí sbírky dobového nábytku a užitého umění všech slohových období. Platí na trasu: Hrad se představuje, doplatek ceny i na jiné trasy možný. Poslední prohlídka – 1 hod. před koncem zavírací doby.

ZDARMA

Dům přírody Litovelského Pomoraví

Dům přírody Litovelského Pomoraví přibližuje unikátní krajinu lužních lesů kolem řeky Moravy. Expozice pod širým nebem snoubí přírodu s díly známých českých výtvarníků. Na rozlehlém pozemku můžete objevit malebná zákoutí, netradiční herní prvky a odpočinková posezení, která tvoří unikátní venkovní galerii v přírodě.

10% sleva na vstupném

Hrad Helfštýn

Hrad byl založený na počátku 14. století. Rozsáhlý areál se rozkládá na skalnatém kopci nad Lipníkem nad Bečvou. Expozice a výstavy prezentují umělecké kovářství. Sleva neplatí pro vstup na akce.

ZDARMA

Šternberský klášter

Šternberský klášter je největším historickým objektem ve městě Šternberku. V objektu se nachází umění od gotiky až po současnost. Součástí prohlídky jsou i klášterní sklepy a kostel, kde se nachází jedna z největších freskových výzdob v republice. Prohlídka je doplněna ukázkami hry na různé hudební nástroje a divadelním představením obohaceným o historické loutky.

ZDARMA

Expozice “Spirála času Země”

Stálá multimediální expozice Spirála času Země, která představuje geomorfologický vývoj Jesenicka v kontextu vzniku a vývoje Země. Návštěvníky čeká nepřeberné množství doprovodných fi lmů a interaktivních prvků – dotyková obrazovka, studijní místo s minerály a horninami, modely trilobita, sopky, jeskyně aj. Vrcholem je projekce videomappingu na model ledovce.

ZDARMA

Hrad Šternberk

Jádro hradu středověké, na konci 19. století hrad přestavěn, unikátní sbírky původního rodového muzea a bohatý mobiliář. Olomouc region Card platí pouze na I. trasu „Liechtensteinské sbírky“. Doplatek ceny je možný při jednorázovém zakoupení trasy I.+ II. společně. Na výstavu, akce a speciální prohlídky se karta nevztahuje.

ZDARMA

Zámek Čechy pod Kosířem

Klasicistní zámek s parkem, který patří k nejcennějším objektům historické zeleně na Moravě, je spjat se šlechtickým rodem Silva-Tarouca nebo také malířem Josefem Mánesem. Návštěvník s kartou ORC má zdarma vstup do expozice zámeckého interiéru, do Muzea filmů Zdeňka a Jana Svěrákových a do expozice Historická jízdní kola ze sbírek Vlastivědného muzea v Olomouci. Poslední prohlídka začíná 1 hod. před koncem otevírací doby.

ZDARMA

Zámek Náměšť na Hané

Zámek se pyšní krásnými interiéry a unikátní sbírkou míšeňského porcelánu na zámku jsou k vidění dva kočáry olomouckých arcibiskupů i s postroji. V zámku je umístěna sbírka dětských historických kočárků. Sleva platí na trasu: A, doplatek ceny i na jiné trasy možný. Poslední prohlídka začíná 1 hod. před koncem otevírací doby.

ZDARMA

FotoAteliér Proměn Ing. Jana Berková

Profesionální fotografka a vizážistka v jedné osobě Vás zve do ateliéru s výhledem na Olomouc ze 12. patra. Nabídne Vám tradiční i netradiční vizážistické a foto služby. Podrobnosti najdete na webu ateliéru. Specializuje se na uměleckou fotografii žen. Fotografii s nalíčením a retuší. Samozřejmostí jsou služby zákazníkovi na míru. Zpestřete si návštěvu Olomouce netradičním zážitkem.

Sleva 10 %

Zámek Plumlov

Monumentální stavba byla postavena v letech 1680–1688 Janem Adamem z Lichtenštejna. Pro veřejnost je zámek zpřístupněn ve třech různých okruzích ve všech podlažích včetně dvou pater sklepů a půdy. Třetí trasa je unikátní, protože je návštěvníkovi zpřístupněna nedokončená část zámku.

ZDARMA

Minipivovar Riegrovka

Minipivovar v srdci Olomouce, nacházíme se v Riegrově ulici č. p. 22. Na vlastní oči můžete sledovat výrobu piva i jeho kvašení skrz okno v podlaze. Nabízíme speciality k pivu, tradiční jídla i minutková jídla.

10% sleva

Zámek Tovačov

Charakteristickou dominantou města a okolí je 96 metrů vysoká Spanilá věž zámku. Z jejího vrcholu se nabízí nádherný výhled do okolí. V zámku je možné si prohlédnout část interiérů – např. schodiště ve stylu vídeňské opery nebo zámeckou kapli s raně barokní štukaturou. Sleva platí na vstup do zámku a vyhlídku z věže.

ZDARMA

Arcibiskupský zámek Kroměříž - UNESCO

Arcibiskupský zámek v Kroměříži, unikátní památka zařazená na seznamu UNESCO. S kartou Olomouc region Card získává návštěvník vstup ZDARMA do Sala terreny – unikátního uměleckého díla, které spojuje zámek s Podzámeckou zahradou a skládá se z pěti bohatě zdobených místností. Vstup ZDARMA je také do Zámecké obrazárny, druhé nejvýznamnější obrazové sbírky v České republice s díly Tiziana, Lucase Cranacha st., Antonise van Dycka a dalších.

ZDARMA

Zámek Bystřice pod Hostýnem

Zámek postaven v několika stavebních slozích, od renesance po klasicismus. Stavebně historická prohlídka klasicistní části zámku. Součástí prohlídky též muzeum.

ZDARMA

Zámek Chropyně

Původně lovecký zámeček olomouckých biskupů. V zámku se nachází Rytířský sál s bohatou sbírkou zbraní z období třicetileté války a Ječmínkův sál připomínající známou pověst o hanáckém králi. Je tu i památník chropyňského rodáka, malíře Emila Filly a nevelký památník skladatele Emila Axmana. Od května výstava Náhrdelník času aneb příroda rukou člověka měněná s tvořivou dílnou pro děti.

ZDARMA

Zámek Moravská Třebová

Svou renesanční architekturou patří moravskotřebovský zámek k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. Nabízí několik možností prohlídek zaměřených na vývoj života panského i venkovského, od renesance po současnost. Největším lákadlem jsou nové interaktivní expozice „Alchymistická laboratoř doktora Bonaciny“ v zámecké věži a „Středověká mučírna“ v pozdně gotickém sklepení původního hradu. Zajímavá je také expozice „Barevná planeta“ zaměřená na geologii a hornickou minulost regionu. Na zámku probíhají v době letních prázdnin ve vybraných sobotách noční prohlídky. Sleva platí na všech 5 okruhů.

ZDARMA

Hasičské muzeum Čechy p. Kosířem

Muzeum obsahuje expozice věnované historii a vývoji hasičského hnutí a techniky od roku 1820 do 1. poloviny 20. století.

ZDARMA

Městské muzeum a galerie, Hranice n.M.

Moderní umění významných umělců nabízí Galerie Synagoga. Atraktivní výstavy z hranického regionu mohou navštívit návštěvníci všech věkových generací ve výstavních síních Staré radnice. Expozici modelu historického centra a expozici historických zbraní nabízí Muzeum na zámku.

ZDARMA

Pamětní síň Petra Bezruče, Kostelec n.H.

V tzv. červeném domku naleznete pracovnu Petra Bezruče s jeho psacím stolem, knihovnou, osobními věcmi a dalšími zajímavostmi. Dále zhlédnete ukázky z tvorby a fotografie mapující básníkův život. Přístupná bude i zahrada se zachovalým altánkem, kde básník trávíval svůj čas.

ZDARMA

Lipník n. Bečvou - Prohlídky města s průvodcem

Společně s průvodcem objevíte zajímavosti městské památkové rezervace, navštívíte i památky, které nejsou běžně přístupné (zvonice, bývalá synagoga). Součástí prohlídky je návštěva unikátní střešní zahrady a židovských hřbitovů. Prohlídka zdarma, pro držitele Olomouc region Card DÁREK.

ZDARMA

Muzeum Litovel

Stálé expozice: Litovelská řemesla, Gustav Frištenský a Od mechanického hracího strojku k modernímu gramofonu. Krátkodobé tematické výstavy.

ZDARMA

Radniční věž Litovel

Je to nejvyšší radniční věž v České i Slovenské republice, která je postavena na řece, výška 65 metrů. Vyhlídka z radniční věže s výhledem na Litovelské Pomoraví a centrum města. Častěji je dobře vidět vysílač na Pradědu a kostel na Svatém Kopečku. Výstup na věž možný pro min. 3 osoby.

ZDARMA

Zámek Konice

Expozici zvyků a řemesel na Konicku najdete v přízemí konického zámku. Seznámíte se zde s řadou řemesel, která mají na Konicku dlouholetou tradici, např. mlynářství, vahařství, kovářství, pivovarnictví, krejčovství a řada jiných. Součástí expozice je největší sbírka seker v ČR (zapsána do Guinessovy knihy rekordů) a stálá expozice audiovizuální techniky, písma a obrazu. Před zámkem si můžete prohlédnout největší tesařskou sekeru v ČR.

ZDARMA

Muzeum Olomouckých tvarůžků A.W.

Nové Muzeum Olomouckých tvarůžků slavnostně otevřené 26. června 2014 je bezbariérové, forma individuálních prohlídek dá každému možnost výběru prohlídky podle jeho zájmu a časových možností. V moderně pojatých expozicích je představena historie Olomouckých tvarůžků od nejstarších pramenů do současnosti. Prohlídka trvá přibližně hodinu.

ZDARMA

Památník Adolfa Kašpara v Lošticích

Památník je umístěn v domě, ve kterém v letech 1911–1932 pobýval malíř a ilustrátor A. Kašpar. Je zde expozice ze života a díla A. Kašpara a stálá expozice Kapitoly z dějin Loštic, prezentující sbírky Havelkova muzea. Nově je otevřena expozice „Krása loštických pohárů“. Ve výstavních prostorách se konají krátkodobé výstavy.

ZDARMA

Muzeum Mohelnice

Muzeum Mohelnice je umístěno v budově bývalé fary. Expozice „Z dějin Mohelnicka“ byla oceněna jako nejlepší expozice roku 2005 v ČR cenou Gloria Musaealis. V roce 2013 byla otevřena archeologická expozice Pravěk Mohelnicka, doplněná o velkoplošnou projekci a interaktivní hernu. Ve výstavních prostorách se konají krátkodobé výstavy.

ZDARMA

Hvězdárna Prostějov

Hvězdárna v Prostějově, jediná veřejná hvězdárna v celém Olomouckém kraji, se nachází uprostřed zeleně prostějovských Kolářových sadů v západní části města. Svým návštěvníkům nabízí denní i večerní pozorování dalekohledy, pravidelné přednášky, výukové pořady pro školy a mnoho dalšího.

ZDARMA

Šatlava – muzeum vězeňství

Uničovská šatlava vznikla počátkem 17. století a nabízí prohlídku dochovaných prostor městského vězení, které fungovalo až do roku 1945. Seznámíte se s vývojem práva v Uničově, mučicími nástroji nebo si prohlédnete dochované malby a nápisy v jednotlivých celách, jejichž prostřednictvím k nám přes propast věků promlouvají bývalí vězňové.

ZDARMA

Muzeum a galerie v Prostějově

Muzeum a galerie nabízejí návštěvníkům několik stálých expozic a řadu krátkodobých výstav. V hlavní budově muzea najdou návštěvníci interaktivní archeologickou expozici a stálé expozice prostějovského středověku a novověku, hodin a hodinek, Jiřího Wolkera a plastikového modelářství a světoznámého prostějovského výrobce Kovozávodů Prostějov. V roce 2017 přibyly nové stálé expozice geologie (Kámen mluví) a národopisu (Hanácká světnice).

ZDARMA

Radniční věž Uničov

Pravidelné prohlídky zajišťuje Městské informační centrum - Masarykovo náměstí, dům č.p. 29. Radnice pocházející z druhé poloviny 14. století nebo z počátku 15. století byla původně jen tržním domem, týnem, kde se vykládalo cizí zboží. Několikerá přestavba setřela původní gotický ráz stavby. V severovýchodním rohu byla přistavěna věž, která postupně vyrostla až do výše 45 metrů a byla doplněna pavlačí pro strážce věže. V 17. století byla k západní straně radnice přistavěna kaple, sloužící dnes jako obřadní síň, a v 18. století ozdobilo východní stranu mohutné kryté schodiště. V 19. století byla radnice přestavěna v pseudorenesančním stylu. V budově nyní sídlí městský úřad.

ZDARMA

Soubor staveb lidové architektury v Příkazích

zdarma

Výstavní sály muzea – Špalíček, Prostějov

V muzejní galerii ve Špalíčku se po celý rok koná množství zajímavých krátkodobých výstav s řadou zajímavých doprovodných programů. Návštěvníci zde najdou také stálé expozice židovského osídlení Prostějova a filozofa Edmunda Husserla, světoznámého prostějovského rodáka. V přízemí objektu byla v červnu 2017 otevřena muzejní kavárna, jediná muzejní kavárna v Olomouckém kraji.

ZDARMA

Palírna u Zeleného stromu, Prostějov

Palírna u Zeleného stromu pořádá exkurze pro návštěvníky, kteří chtějí zhlédnout výrobu lihovin, stáčecí linku a dozvědět se další zajímavosti a něco více v historické expozici. Prohlídka sklepů, kde je stařeno statisíce litrů značkových lihovin. Minimální počet pro prohlídku jsou 4 osoby.

ZDARMA

Muzeum Drahanské vrchoviny

zdarma

Muzeum Komenského, Přerov

Nejstarší muzeum na světě zaměřené na osobnost a dílo J. A. Komenského se nachází v prostorách renesančního zámku. Můžete navštívit 12 stálých expozic a krátkodobé výstavy. Expozice: národopis, entomologie, mineralogie, archeologie, Památník J. A. Komenského, rekonstrukce školních tříd, tajemství tónu zvonů a mnoho dalšího.

ZDARMA

Hanácké skanzen Příkazy

Máte možnost podívat se do minulosti, jak žili Hanáci. Bohatou kolekci sbírek tvoří inventář řemeslnických dílů a nástrojů, expozice věnovaná praní a žehlení, sbírka dětských hraček a hliněné špaletové stodoly z 19. století. Poslední prohlídka hodinu před koncem provozní doby.

ZDARMA

Muzeum U Vodní branky, Uničov

Bývalá městská zbrojnice (architektonicky pozoruhodná renesanční stavba z let 1575–1585) dnes slouží jako městské muzeum se stálou expozicí zaměřenou na dějiny královského města Uničov.

ZDARMA

Hotel Valdes***

Hotel Valdes se nachází v centru lyžařského a turisticky velmi vyhledávaného regionu Jeseníky. Hotel disponuje deseti komfortně vybavenými pokoji, bezplatné WiFi, privátní wellness se saunou a whirlpool, společenská místnost s dětským koutkem, venkovní posezení a monitorované parkoviště. Našim hostům rádi připravíme snídani formou bufetu. Sleva se nevztahuje na balíčky a lastminute nabídky.

10% Sleva na ubytování

Větrný mlýn Velké Těšany

Celodřevěný dvoupatrový a celootočný větrný mlýn německého typu z 1. poloviny 19. století dokládá zaniklé výrobní techniky našich předků. Významná technická památka s expozicí mlynářské techniky.

ZDARMA

Biskupská mincovna

Biskupskou mincovnu v Kroměříži vybudoval olomoucký biskup Karel II. z Lichtensteinu – Castelkorna (1664–1695) v roce 1665, moderní vybavení mincovny umožňovalo velmi efektivní ražbu, mince a medaile se zde razily až do roku 1759. V 90. letech 20. století byla provedena stavební obnova budovy mincovny a v roce 1998 byla zpřístupněna návštěvníkům. V Biskupské mincovně je umístěna stálá expozice popisující historii a význam moravského mincovnictví.

ZDARMA

Muzeum Kroměřížska v Kroměříži

Sídlo Muzea Kroměřížska je umístěno v domě č. 38, původně renesanční budova s klenbami a portálem, vybudovaná r. 1609 kardinálem Františkem z Dietrichsteina v protobarokním slohu ze dvou domů s bohatou historií.

ZDARMA

Arcibiskupské zámecké sklepy

Sklepy jsou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži, umístěné v podzemí v hloubce 6,5 m o ploše 1030 m2 a dělí se na Horní a Dolní sklep. Ve sklepě je celoročně stálá teplota od 9 °C do 11 °C. Tato výroba má staletou tradici a trvá již 735 let. Sleva platí na prohlídku sklepů s průvodcem, spojenou s ochutnávkou mešních vín. Pro min. 5 osob.

Sleva -20 %

Muzeum Bystřice pod Hostýnem

Městské muzeum s expozicí keramiky 18. a 19. století, soch O. Drahotušského a pracovnou F. Táborského.

ZDARMA

Muzeum na Svatém Hostýně

Je umístěno v prostorách jedinečného Jurkovičova sálu v areálu poutních domů. Ve svých expozicích představuje historický vývoj Hostýna, dále zde naleznete expozice přírodnin, flóry a fauny Hostýnských vrchů. K dispozici moderní audiovizuální technika.

ZDARMA

Rozhledna na Svatém Hostýně

Rozhledna, jejíž základní kámen položil císař a král František Josef I. roku 1897, láká k návštěvě mnohé dnešní poutníky a turisty, neboť se z ní otevírá překrásný pohled na všechny strany širokého okolí. Současná výška věže činí cca 15 m, pod rozhlednou v přízemí se nachází kaple Svatého kříže.

ZDARMA

Lidové stavby Rymice

Soubor lidových staveb východní Hané. Sedm objektů lidové architektury z 18. a 19. století, některé s doškovými střechami. Historické obytné a řemeslné interiéry se zařízením, kovárna, sedlářská dílna a větrný mlýn.

ZDARMA

Muzeum Moravská Třebová

Muzeum pod názvem Muzeum egyptské princezny aneb cesta kolem světa nabízí stálou expozici Holzmaisterovy mimoevropské sbírky, jíž dominuje dvojitá rakev s mumií mladé ženy Hereret. V roce 2012 byla expozice reinstalována, obsahuje např. i rekonstrukci podoby Hereret vytvořenou na základě vědeckého výzkumu.

ZDARMA

Průmyslové muzeum Mladějov

V Mladějově na Moravě se nachází expozice železniční, silniční, zemědělské a stavební techniky. K vidění jsou například unikátní historické polotendrové parní lokomotivy, vyrobené v letech 1920 a 1929, které ve vybraných termí- nech táhnou výletní vlaky s návštěvníky na úzkorozchodné dráze.

Sleva 50 %

Arboretum Bílá Lhota

Původně zámecký park založený kolem roku 1700, od roku 1966 spravovaný Vlastivědným muzeem v Olomouci. V současné době zde roste asi 300 druhů a forem listnatých a jehličnatých domácích i exotických dřevin.

ZDARMA

Mladečské jeskyně

Významná archeologická a paleontologická lokalita. Jeskyně vytváří labyrint chodeb a dómů s krápníkovou výzdobou. Nalezeny zde byly kosti vyhynulých obratlovců a mnoho koster lidí starší doby kamenné.

Sleva 20-50 %

Javoříčské jeskyně

Téměř kilometr dlouhý labyrint zpřístupněných chodeb a dómů vyniká nejbohatší a nejmohutnější krápníkovou výzdobou od excentrických krápníků přes průsvitné kamenné záclony až po rozlehlé sintrové kaskády a vysoké pagody stalagmitů. Zvlášť působivé jsou mohutné prostory Suťového dómu a dómu Gigantů. Dvě prohlídkové trasy.

Sleva 15-50 %

Zbrašovské aragonitové jeskyně

V evropském měřítku unikátní jeskyně s „jezery“ plynu oxidu uhličitého. Na jejich vzniku se podílely mj. hlubinné termální vody, unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, raftové stalagmity a kulovité povlaky stěn zvané koblihy.

Sleva 27-50 %

Centrum zdraví Bohuňovice

Plavecký bazén, bazén atrakcí, teplý „whirlpool“ bazén, malý bazének pro nejmenší, 100 m tobogán s dojezdovým bazénem, posilovna, sauna s venkovním bazénem, pára, solárium. Sleva vstupné na 90 min./150 min./ za cenu pného vstupného.

Sleva 25 %

Relax park Bouzov

Zábava, sport i adrenalin pro děti, mládež i dospělé v nádherném okolí hradu Bouzov. Minikáry a koloběžky (z kopce dolů sami, nahoru vás vyvezeme), obří trampolína, dlouhý lanový skluz, dětské hřiště + skákací hrad, orientační běh, občerstvení.

Sleva 10 %

GOLF RESORT OLOMOUC, 18 jamek

Golf v Olomouci v roce 2018 slaví 20 let, přijďte prozkoumat jeho krásy. S kartou dostanete zdarma jeden žeton na 40 tréninkových míčků a vstup na veškeré tréninkové plochy.

ZDARMA

Jezdecký klub, z.s. Radkova Lhota

Populární jezdecká stáj Radkova Lhota se nachází v podhůří Hostýnských vrchů. Sleva platí na výukové jízdy pro začátečníky a pokročilé, kurzy pro školní výlety, výletní trasy na koních, jízda na lyžích za koněm, výuka jízdy v kroku, klusu, cvalu i s lehkým skokem.

Sleva 20-30 %

Ski areál Hlubočky

Připraveny jsou pro Vás Hummer H2, typicky široký, hranatý terenní vůz zná dnes již asi každý. Nyní máte příležitost zkusit si jízdu extrémním terénem po připraveném terénním polygonu. Dále jsou připraveny čtyřkolky a terénní minikáry – skvělá letní atrakce pro děti i dospělé. Překážky v podobě klopených zatáček, dropů, dirtů, lávek, wallridů, gapů, houpaček naleznete v bikeparku. Vhodné pro náročné i začátečníky. Dětskému hřišti dominuje věž se skluzavkou a šplhací rampou, jsou zde hradby se šplhací sítí, dále pískoviště nebo houpačka. Restaurace s pizzerií a letni terasou je otevřena denně mimo pondělí.

Sleva 11 %

Lovecká chata – outdoor aktivity, Horka n.M.

Vyhledávaná stylová lovecká chata na hranici Litovelského Pomoraví. Ideální místo na relaxační pobyt pro dospělé i děti. Velký výběr programů: koně, krytá jízdárna, adrenalinové outdoor akce. Lovecké akce – turistika, rybaření. Sleva platí na všechny tipy doprovodných programů!

Sleva 20 %

Aquapark Plovárna Hranice

Plavecký bazén 25 m, relaxační bazén s atrakcemi, dětský bazén, tobogán 101 m s dojezdovým bazénem, whirpool, parní kabina. Sauna: finská sauna, dvě aroma parní kabiny, masáž nohou. Masáže, rychlé občerstvení. Zrekonstruované venkovní koupaliště.

Sleva 20 %

Bowling a Music Bar, Lipník n.B.

K relaxaci a zábavě můžete využít služeb Bowling a Music Baru, kde máte možnost zahrát si od úterý do neděle na 4 profi bowlingových drahách. Každý pátek a sobotu pořádáme diskotéky. Pro hosty našeho penzionu je 1 hodina bowlingu zdarma. Sleva na bowlingovou dráhu.

Sleva 15 %

Bobová dráha - Hrubá Voda

Bobová dráha v Park sportu Hrubá Voda je jednou z nejmodernějších bobových drah. 851 m dlouhá, členitá, atraktivní, rychlá a bezpečná trať s převýšením 52 m. Na každou kartu ORC je 1 jízda ZDARMA.

ZDARMA

Pevnost poznání

Chcete se projít devítimetrovým modelem mozku nebo korytem řeky s hmyzem v nadživotní velikosti? Zatopit město stoletou vodou, podívat se na svět očima vážky anebo si zahrát na světelnou harfu? Pokud ano, přijeďte do Olomouce, kde je interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání Univerzity Palackého.

Sleva 20 %

Nordic walking Olomouc

Nordic walking: severská chůze s NW holemi. Zapojíte 90 % svalů vašeho těla v lesích na Svatém Kopečku.Využijte Stezek pro NW. Nově otevřená půjčovna holí – Hospůdka U Maci, K Hájence 238/14, 779 00 Olomouc.

20% sleva

Půjčovna koloběžek RIDE ON

Půjčte si u nás koloběžku a vyražte po krásách Hané. Nabízíme i organizované výlety a kondiční jízdy na koloběžkách po Olomouci a okolí.

15% sleva na půjčovném

DiscGolf Hrubá Voda

DiscGolf Park Hrubá Voda se nachází v Resortu Hrubá Voda nedaleko Olomouce. Celý areál je zaměřen na rodinné aktivity a proto i koše jsou navrženy v této rodinné koncepci. Vstup zdarma platí 1x na každou kartu.

ZDARMA

Trampolíny Hrubá Voda

Resort Hrubá Voda nabízí kromě bobové dráhy také discgolf, trampolíny, lukostřelbu, minigolf, Kamzíkovu stezku v korunách stromů, naučné stezky, privátní wellness či saunový svět se zážitkovou Sauna arenou nebo občerstvení v místní restauraci. Sleva 50 % se vztahuje na nákup permanentky na trampolíny.

Sleva 50%

Karting aréna

Veřejná motokárová dráha pro každého s asfaltovým povrchem, elektronickou časomírou a nočním osvětlením. Velké technické zázemí 22 motokár několika výkonových kategorií uspokojí každého motoristu, od začátečníka po závodníka.

Sleva 10-20 %

Umělá horolezecká stěna, Litovel

Venkovní umělá horolezecká stěna. Jedná se o 10 a 11 metrů vysoké věže, které jsou spojeny mostem. Obě věže i most jsou vybaveny umělým lezeckým povrchem a umělými chyty. Stěna je v areálu veřejného tábořiště.

Sleva 50 %

Půjčovna lodí BUFUR, Medlov

Zapůjčení lodí a veškerého vodáckého materiálu, doprava lodí na místo i zpět. Možnost doprovodu zkušeného instruktora. Dále veškeré vybavení na feraty (jištěné cesty), canyoning, aquazorbing, skákací boty aj.

Sleva 15 %

Aquapark Koupelky, Prostějov

Nekrytý aquapark nabízí 2 tobogány, 2 skluzavky, umělé vlnobití, dětský bazén, minigolf, sportovní a dětské hřiště. Najdete nás v Prostějově–Krasicích. U areálu aquaparku staví MHD (linky 4, 41 a 74). K dispozici též velkokapacitní parkoviště dostupné z ulice Annenské (U sv. Anny).

Sleva 30 %

Termální park TERMÁLY LOSINY

Jsme unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice. Vyzkoušejte 9 termálních bazénů a vodní atrakce. Nechte se hýčkat při profesionálních masážích. Dopřejte své imunitě pobyt ve čtyřech typech saun.

10% sleva na vstupném

Dropzone Prostějov – tandemové seskoky

Profesionální parašutistické středisko nabízí tandemové seskoky padákem pro širokou veřejnost, kurzy parašutismu, vyhlídkové lety nad Prostějovem a Olomoucí. Ideální cíl pro rodinný výlet. V areálu restaurace s výhledem na přistávající parašutisty.

Sleva 10 %

Horolezecká stěna, Prostějov

Horolezecká stěna s plochou 170 m² nabízí 50 cest pro začátečníky i pokročilé. V ceně zapůjčení lezeckého materiálu a odborný dohled.

Sleva 50 %

Městské lázně, Prostějov

Nabízí 25metrový krytý bazén, solárium, klasickou saunu, infrasaunu a další služby jako např. masáže, kosmetiku, kadeřnictví a posilovnu. Posedět můžete rovněž v příjemné restauraci. Nacházíme se v centru města Prostějova přímo u křižovatky Plumlovské ulice s městským okruhem. Bezprostředně u objektu městských lázní jsou zastávky MHD. Sleva pouze na bazén.

Sleva 20 %

Sportcentrum hotelu Tennis Club, Prostějov

Sportcentrum Hotelu Tennis Club využívají největší české tenisové hvězdy. Vedle venkovních a halových tenisových kurtů, včetně slavného centrálního dvorce, nabízí: badminton, squash, fitness, bowling a relaxační zónu se saunou, párou a bazénem.

Sleva 20 %

Camping Baldovec

Nachází se na okraji Moravského krasu v malebném údolí řeky Bílá voda. Nabízíme celoroční ubytování, restauraci se zahrádkou, adrenalinový areál s lanovým centrem a lezeckou věží. Dále vybudované wellness centrum (vodní svět, solná jeskyně, masáže) a 2 multifunkční tenisové kurty. Sleva se vztahuje na doprovodné programy.

Sleva 10 %

Lázně Teplice nad Bečvou

Komplex lázeňských domů v malebné krajině podél řeky Bečvy. Dopřejte si nevšední zážitek v podobě lázeňských procedur nebo pobytu – léčebného/relaxačního/wellness. Vyzkoušejte také naše polárium, Nordic Walking, bowling, kavárny a restaurace. Slevu uplatníte na procedury a pobyty (nesčítá se s ostatními slevami, nelze uplatnit přes zprostředkovatele).

Sleva 10 %

Solná jeskyně – SALTIKA, Teplice nad Bečvou

Solná mikroklimatická jeskyně Saltika nabízí v Lázních Teplice nad Bečvou procedury s využitím kombinace solí z Mrtvého moře, himálajských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a solanky z Luhačovic, s výraznými preventivními a regeneračními účinky. Pobyty objednejte předem telefonicky.

Sleva 10 %

Sportovní areál BAJDA, Kroměříž

Letní sportovní areál s koupalištěm najdete nedaleko historického centra Kroměříže. V areálu: 50 m bazén, dětský bazén, brouzdaliště, hřiště na volejbal, nohejbal, beachvolejbal a petanque. Občerstvení. Rádi vám zapůjčíme sportovní vybavení.

Sleva -40 %

Aquapark Moravská Třebová

Aquapark s vyhřívanou vodou vám nabízí řadu možností pro dokonalou relaxaci a aktivní odpočinek. Najdete v něm tobogán, skluzavku, chrliče vody, podvodní masážní lavice či víceúrovňové brouzdaliště. Aquapark je součástí velkého sport. komplexu s tenisovými kurty, zimním a fotbalovým stadionem včetně restaurace.

Sleva 20 %

Restaurace Vodní meloun, Kroměříž

Stylová restaurace v centru Kroměříže nabízející širokou nabídku jídel z kuřecího a hovězího masa, těstovin, těstovinových a zeleninových salátů, mnoho druhů pizzy a nápojů. Sleva platí na účet v restauraci.

Sleva 10 %

Restaurace Na Nové, Drahanovice

Příjemná restaurace s výbornou kuchyní.

Sleva 10 %

Hotel Helios ***, Lipová-lázně

Nově rozšířený wellness komplex v Jeseníkách. Díky své poloze je ideálním místem pro rekreační a sportovní pobyty i pořádání fi remních akcí. Hotel nabízí celoroční komfortní ubytování v pokojích i apartmánech, velkou restauraci s dvěma salónky a venkovní terasou, rozsáhlé welness centrum s privátní balneo zónou, konferenční prostory, volnočasové aktivity i velkou hotelovou zahradu.

10% sleva - ubytování

Kavárna na zámku, Plumlov

Kavárna nabízí více než 50 druhů kávy, poháry, zákusky, horké maliny a spoustu dalších dobrot. Příjemnou atmosféru doplňuje prodej přírodní kosmetiky z konopí, levandule aj., originální keramiky a dalších rukodělných výrobků. Kavárna se nachází na nádvoří zámku.

Sleva 10 %

Restaurace Pod Žudrem, Ústín

Specialitou této útulné restaurace je příprava jídel na roštu přímo před hosty. Příjemná obsluha, výborná kuchyně.

Sleva 10 %

Restaurace U Dvou císařů, Uničov

Útulný interiér restaurace připomíná setkání císaře Josefa II. s pruským králem Fridrichem II. Našim hostům nabízíme tradiční českou kuchyni obohacenou o místní speciality. V době oběda je stálý jídelníček doplněn o polední menu hotových jídel.

Sleva 10 %

Turistická ubytovna Drahany

- 11% sleva

Hotel Centrum***, Hranice n.M.

Zveme vás do krásného interiéru hotelu v centru města. Hotel disponuje vlastním parkovištěm a hotelová restaurace se salónkem a sálem je vhodná pro oslavy a večírky všeho druhu, především pak svatby. Hotelové pokoje jsou výborně vybaveny - TV, minibar, fén, bezdrátový internet, snídaně, zvířata povolena. Vlastní koupelna s vanou i bidetem je samozřejmostí. Sleva platí na ubytování a účet v restauraci. Těšíme se na vaši návštěvu.

Sleva 10 %

Penzion U zámecké zahrady***, Lipník

V našem penzionu je k dispozici 12 pokojů, 2 apartmány a 1 bezbariérový pokoj. Všechny jsou vybaveny soc. zařízením, televizí a internetem. Součástí penzionu je restaurace se salonkem s kapacitou 50 míst. Další služby: vinotéka, bowling a ordinace tradiční čínské medicíny s masážemi. Sleva na jídlo – 10 % a na ubytování 15 %.

Sleva 10-15 %

Hotel Jana****, Přerov

Hotel JANA nabízí 93 pokojů, 10 kongresových místností s celkovou kapacitou 1000 osob, restauraci, zimní zahradu a letní terasu, wellness centrum, bowling, biliard.

Sleva 10 %

Hotel m***, Šternberk

Hotel umístěn v centru města, příjemné posezení vám nabídne stylová restaurace, snackbar nebo terasa. Sleva se vztahuje na jídlo a ubytování.

Sleva 10 %

Penzion U Zlatého muflona, Dol. Žleb

Rodinný penzion a restaurace v krásném prostředí šternberských lesů. Restaurace nabízí vyhledávané rybí a zvěřinové menu. Pravidelná nabídka etnické kuchyně, minutková a hotová jídla. Sleva platí na ubytování a účet v restauraci.

Sleva 10-15 %

Hotel Bouček****, Kroměříž

Příjemný hotel jen pár kroků od zámku v samém historickém centru nabízí ubytování v pokojích se sociálním zařízením, standardní a stylové apartmány i kvalitní hotelové služby. Příjemné posezení nabízí restaurace. Sleva platí na ubytování.

Sleva 10 %

EXCALIBUR*** restaurant a penzion, M. Třebová

Restaurace Excalibur se nachází v historickém centru města na pěší zóně ulice Cihlářova, 80 metrů od náměstí. Nově otevřena zahradní restaurace s dětským hřištěm. Restaurace nabízí příjemné posezení v moderním a stylově čistém prostředí. Klademe důraz na lehkost, jednoduchost a harmonii jak interiéru, tak chutí nabízených jídel, která jsou vařena výhradně z čerstvých a kvalitních surovin.

Sleva 10 %

Hotel Valáškův grunt***, Bouzov

Nově zrekonstruovaný hotel se nachází 3 km od pohádkového hradu Bouzov v krásné přírodě. Kapacita hotelu je 65 lůžek. Nabízíme možnost odpočinku – hřiště, ohniště, bazén, ruské kuželky, stolní tenis, zahradní šachy, petanque. Příjemné prostředí pro rodinné oslavy, svatební hostiny a firemní akce. Sleva se vztahuje na ubytování.

Sleva 10 %

Lovecká chata, Horka n.M.

Vyhledávaná stylová lovecká chata na hranici Litovelského Pomoraví v klidném a tichém prostředí. Ideální místo na relaxační pobyt s přáteli, klidný víkendový či prázdninový pobyt pro rodiny s dětmi. Chata se nachází nedaleko Olomouce, snadno přístupná busem MHD nebo na kole. Sleva platí na ubytování.

Sleva 20 %

Autokemp, Šternberk-Dolní Žleb

Kemp leží v lesnatém údolí říčky Sitky na úpatí Nízkého Jeseníku, přírodní koupaliště, turistické stezky, památky, klidné prostředí. Slevu 10 % je možné s kartou Olomouc region Card uplatnit pouze při ubytování na 3 a více nocí.

Sleva 10 %

Hotel Tennis Club***, Prostějov

Světově proslulý hotelový a sportovní komplex, jenž nabízí exkluzivní kombinaci pětipodlažního hotelu se sportcentrem, které proslavily největší české tenisové hvězdy a je každoročně dějištěm tenisového Czech Open. Hotelový areál rovněž nabízí variabilní konferenční sály a salonky.

Sleva 20 %

Hotel Zámek***

Hotel Zámek prošel v roce 2014 rozsáhlou rekonstrukcí a navazuje na svou dlouhou tradici. Nabízí ubytování ve 20 pokojích a apartmá, restauraci a rozsáhlé společenské sály a salonky. Hotel Zámek je vyhledávaných místem pro svatební obřady a především hostiny. Hotel Zámek se nachází pouhých 7 km od Olomouce.

Sleva 20 %

Penzion Excellent, Kroměříž

Nabízí dvanáct luxusně vybavených pokojů se sociálním zařízením v historickém centru města. Internet a parkování zdarma. Sauna, vinný sklep, hotel taxi a tourist minibus, stylová restaurace a letní zahrádka. Sleva platí na ubytování.

Sleva 10 %

Zámek Jánský Vrch, Javorník

Zámek z 1. pol. 14. století náležel s malými přestávkami biskupství ve Vratislavi. Od svého vzniku byl centrem kulturního a společenského dění v regionu. Je známý svou zajímavou sbírkou dýmek. Sleva platí na trasu I. "Reprezentační".

ZDARMA

Zámek, Lovecko-lesnické muzeum Úsov

V roce 2017 byla otevřena zrenovovaná část expozice naší lovné zvěře a myslivosti ve druhém patře zámku, kde jsou jednotlivé exponáty doplněny o audiovizuální a interaktivní prvky. Prohlídka expozice již není po skupinách s průvodcem, ale nabízí návštěvníkovi individuální a aktivní přístup. Expozice v prvním patře, věno- vaná loveckým trofejím z výprav Lichtenštejnů do Afriky a Asie, nabízí přes 100 let staré exponáty. Zejména pro dětské návštěvníky jsou určeny interaktivní expozice na nádvoří zámku – Hádanky pánů z Vlašimi, Strašidelný labyrint a Putování středověkem.

ZDARMA

Pivovarské muzeum Hanušovice

Expozice mapuje historii pivovarnictví na Hanušovicku od roku 1874 až po současnost. Najdete zde právovárečné listy na pergamenu i staré řemeslné nástroje a suroviny, bez kterých by pivo nikdy nevzniklo. V přízemí pod muzeem je umístěna restaurace, kde můžete vychutnávat lahodné doušky ryzího piva z hor a nabídku stylové kuchyně. Návštěvníkům nabízíme i exkurzi do pivovaru.

ZDARMA

Zámek Velké Losiny

Pozdně renesanční zámek z konce 16. století, postavil Jan mladší ze Žerotína. Na zámku se dochoval původní mobiliář ze 17. století, včetně knihovny. Za zmínku stojí unikátní kolekce kožených a textilních tapet, gobelíny, sáňky a dvousedadlová nosítka. Poslední prohlídka – 1 hod. před koncem zavírací doby.

ZDARMA

Muzeum předválečného čs. opevnění, Branná

Muzeum předválečného čs. opevnění nacházející se na NS Pasák, u samoty Splav (obec Branná). Plně vybaveným objektem lehkého opevnění vás provede vojín čs. armády v dobové uniformě. Možnost návštěvy objektu těžkého opevnění StM-S50. Návštěva možná po tel. dohodě

ZDARMA

Městské muzeum Javorník

Stálé expozice osobností Javornicka, historie města, výstava malovaných obrázků na skle, expozice věnovaná Karlu Dittersovi a expozice lékárny – jedná se o původní vybavení javornické lékárny U svatého Antonína. V budově je také umístěna expozice minerálů z celého světa ze soukromé sbírky Ing. Jedličky.

ZDARMA

Muzeum Vincenze Priessnitze, Jeseník

Muzeum se nachází v rodném domě Vincenze Priessnitze – zakladatele jesenických lázní. Naleznete zde stálou expozici o zakladateli lázní a vývoji lázeňství na Jesenicku.

ZDARMA

Vlastivědné muzeum Jesenicka, Jeseník

Vodní tvrz v Jeseníku, nejstarší dochovaná památka ve městě, je sídlem Vlastivědného muzea Jesenicka. Jsou zde přístupné expozice z oblastí historie, geologie, biologie, zoologie a archeologie, navštívit můžete také příležitostné výstavy.

ZDARMA

Expozice Koutecký les

Koutecký les – příjemná procházka kouteckým lesem přiblíží nejen původní osadníky a jejich řemesla, ale i pohádkové bytosti, které zde žijí dodnes. Kouteckou expozici vytvořil Jaroslav Pecháček motorovou pilou a realizaci napomohly dotace z Evropské Unie. Expozice je přístupná nepřetržitě a zdarma.

ZDARMA

Muzeum Johanna Schrotha, Lipová-lázně

Muzeum Johanna Schrotha, zakladatele lázní v Dolní Lipové, najdete v nově zrekonstruovaném domě č. p. 476 v obci Lipová-lázně, a to přímo pod železniční stanicí Lipová-lázně. Muzejní část je zaměřena na lázeňství v obci a předválečný i poválečný vývoj obce.

ZDARMA

Přečerp. vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Nejrozsáhlejší vodní dílo v České republice se třemi nej: největší reverzní turbínou v Evropě (325 MW), největším spádem v ČR (510,7 m) a největším výkonem instalovaným na vodní elektrárně v ČR (2x 325 MW). Exkurze probíhají celoročně v elektrárně a u dolní nádrže, v letní sezóně 2x denně exkurze s výjezdem až na horní nádrž. Nástupní místo na prohlídku je v lyřaském areálu Kouy.

Sleva 10 %

Muzeum čs. opevnění z let 1935–38, Králíky

Srub je významným objektem pevnostní linie na Králicku. Je pamětním místem tragické smrti četaře A. Hrada. Uvnitř je expozice k výstavbě čs. opevnění, historii čs. legií, válečného lékařství a zrekonstruované interiéry. Každoročně se zde koná rekonstrukce dobových bitev II. světové války pod názvem CIHELNA.

ZDARMA

Technodrom

Sleva 25 %

Skanzen – muzeum – galerie – Zoopark „U Havlíčků“, Rapotín-Šumperk

Zveme vás do netradičního skanzenu a muzea (od začátku 18. století až do roku 1993). Vystavené exponáty ukazují na svou historii, kdy ještě plně sloužily člověku. Uvidíte zde hračky, dětské kočárky, hodiny, kola, motocykly, automobily, zemědělskou, požární a vojenskou techniku až do roku 1993. Pro děti je zde Minisafari s volně vypuštěnými zvířaty, Miniarboretum a Dětské zábavní hřiště s posezením a ohništěm. Pro odvážné kluky je připraven tank T34 jako prolézačka. Zajímavostí je přírodní galerie soch ze dřeva a ztuženého mramoru a přírodní akvárium.

Zdarma

Městské muzeum Rýmařov

Městské muzeum nabízí přehled o historickém vývoji a geologii Rýmařovska, soubor hmotných nálezů od 13.–16. stol., geologickou sbírku s doklady o středověkém a novověkém dolování a unikátní soubor hedvábných brokátů protkávaných zlatem a stříbrem. Součástí muzea je též Galerie Octopus. K muzeu patří i veřejně přístupná expozice vývoje hornin Jesenicka na Hrádku a externí expozice o dějinách textilnictví na Rýmařovsku v budově Hedva Český Brokát, s.r.o. na Opavské ulici.

Sleva 10 %

Hotel Černý Orel – Pivovar, čokoládovna

Kulturní památka z 15. století, velmi dobře rekonstruovaná v roce 2009 na komplex domacího pivovaru, českou restauraci a ubytování s dalšími službami. Mnoho ocenění, časté návštěvy slavných osobností. Dle TripAdvisoru Nr.1, Certificate of Excellence. Sleva platí na ubytování a služby čokoládovny.

10% sleva

Muzeum v Šumperku

Stálá expozice Příroda a dějiny severozápadní Moravy je vybavena zcela automatickým audioprůvodcem, který ve čtyřech jazycích oživuje muzejní sbírky. Z exponátů zaujme např. renesanční malovaná křtitelnice z roku 1615 z kostela v Maršíkově nebo Pieta z tzv. čarodějnického sloupku. Speciální novinkou je tzv. Muzejíčko ve východním křídle muzea určené výlučně výstavám a programům pro děti a jejich aktivity. Tento prostor je vybaven místností pro přebalování a kojení dětí.

ZDARMA

Prohlídkové okruhy městem, Šumperk

Město Šumperk nabízí tři tematické procházkové okruhy městem s průvodcem: „Procházka ze 13. do 21. století“, „Kde žily čarodějnice“ a „Zrození Malé Vídně“. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru na adrese Hlavní třída 14, které je zároveň výchozím místem.

ZDARMA

Rozhled z radniční věže, Šumperk

Šumperská radniční věž nabízí nádherný výhled nejen na celé město, ale i na pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Moravy – Praděd. Vstupenky na radniční věž zakoupíte v Informačním centrum Šumperk na adrese Hlavní třída 14, které je zároveň výchozím místem. Na ochozu věže je k dispozici dalekohled.

ZDARMA

Ruční papírna – Muzeum papíru, Velké Losiny

Nejstarší nepřetržitě pracující manufaktura na výrobu ručního papíru v ČR, v provozu od roku 1596. Prohlídky expozic Muzea papíru i autentických výrobních prostor s průvodcem. V areálu národní kulturní památky se rovněž nachází reprezentační prodejna a stylová restaurace. Poslední vstup 60 minut před koncem otevírací doby. Sleva platí na trasu 1.

Sleva -40%

Muzeum Zábřeh

Stálá expozice „Historie města a okolí“ představuje historii Zábřehu od středověku do roku 1945. Dále je zde umístěna expozice Jana Eskymo Welzla – polárního cestovatele, spisovatele, který je zábřežským rodákem. Ve výstavních prostorách se konají krátkodobé výstavy.

ZDARMA

Zlatokopecký skanzen, Zlaté Hory

Zlatorudné mlýny – Repliky středověkých hornických mlýnů s naučnou stezkou. Ve dvou srubech vám bude předvedeno drcení zlaté rudy a při troše štěstí si kousíček zlata můžete odnést domů. Oba dřevěné stroje, zhotovené podle dobových nákresů, jsou poháněny vodními koly, která čerpají energii z původního kanálu. Hornická osada – Srubový objekt složený z hospodářské a obytné části s ukázkou lidových řemesel – kovárna, hrnčírna a tkalcovský stav.

ZDARMA

Muzeum čs. opevnění z let 1935–38 K-S 5 „U potoka“

Objekt československého předválečného opevnění. V expozicích lze shlédnout původní zbraně (včetně pevnostního kanonu vz. 36), technické zařízení objektu i dobovou výstroj a uniformy vojáků První republiky.

Zdarma

Městské muzeum Zlaté Hory

V barokní budově muzea naleznete expozici zlatohorské historie, hornictví, sbírky minerálů, rud a ukázku tradiční světnice z 19. stol. Ve sklepení budovy uvidíte zajímavosti z čarodějnických procesů.

ZDARMA

Rozhledna na Biskupské kupě, Zl. Hory

Kamenná, 18 m vysoká rozhledna, postavená v r. 1898 spolkem MSSGV ve výšce 890,6 m n. m. Umožňuje kruhový výhled na Horní Slezsko, od Beskyd po Krkonoše. Je nejstarší rozhlednou a poštovnou v Jeseníkách, k dispozici je cca 30 památečních razítek a jednoduché občerstvení. Sleva platí jen pro plné vstupné.

Sleva 50 %

Naučná stezka Rejvíz

Národní přírodní rezervace Rejvíz se nachází v severovýchodní části Jeseníků, mezi městy Jeseníkem a Zlatými Horami. Tato část krajiny je naprosto odlišná od okolní krajiny specifickou flórou i faunou. Veřejnosti jsou nejatraktivnější místa zpřístupněna naučnou stezkou až k velkému mechovému jezírku.

ZDARMA

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí jsou největším jeskynním systémem v ČR vytvořeným v krystalických vápencích – mramorech. Rozsáhlý třípatrový komplex tvoří puklinové chodby a vysoké dómy se zajímavou krápníkovou výzdobou a sintrovými jezírky.

Sleva 27-50 %

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku – jedna z nejstarších písemně doložených jeskyní ve střední Evropě (polovina 15. století). Návštěvníky překvapí unikátní srdcovitý profil chodeb i množství historických nápisů ze 16.–19.stol. nebo renesanční malba Adorace Kříže. Jeskyně je přístupná také vozíčkářům.

Sleva 20-50 %

Státní léčebné lázně Bludov, s.p.

Léčebné centrum pro děti i dospělé s širokou nabídkou lázeňských procedur – termální koupele, masáže, infrasauna, hydrokolon terapie a další, na které můžete uplatnit slevu. Nabízíme řadu programů relaxačních, wellness, detoxikačních, redukčních a dalších. Jsme specialisté na hubnutí dětí i dospělých. Lázně Bludov aplikují metodu spirální stabilizace pro léčbu a regeneraci páteře a stavů před a po operacích páteře – SM systém MUDr. Richarda Smíška. V této oblasti je dosahováno vynikajících výsledků.

Sleva 10 %

ADRENALIN PARK JESENÍKY, Ranč Orel

ZDARMA i SLEVA 10-30 %

Půjčovna kol a terénních koloběžek, Jeseník

Půjčovna a testcentrum kol zn. KTM a terénních koloběžek zn. Tretroller. Vyzkoušejte aktuální modely. K zapůjčení i modely nejvyšší úrovně na cykloturistické výlety i profesionálnější cyklistiku.

Sleva 15 %

Priessnitzovy léčebné lázně, Jeseník

Lázně se nachází v malebném prostředí asi 2 km od města Jeseník. Slevu můžete uplatnit na volně prodejné lázeňské procedury, saunový svět, fitness centrum, bazén.

Sleva 10 %

Solná jeskyně – SOLVITA, Jeseník

Solná mikroklimatická jeskyně Solvita vám přímo v areálu Priessnitzových lázní v Jeseníku nabízí procedury s využitím kombinace solí z Mrtvého moře, himálajských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a solanky z Luhačovic, s výraznými preventivními a regeneračními účinky. Pobyty objednejte předem telefonicky.

Sleva 10 %

Horské lázně Karlova Studánka

Horské lázně Karlova Studánka se nachází v malebném prostředí Jeseníků s nejčistším vzduchem ve střední Evropě s unikátním architektonickým stylem. Nabízí se Vám možnost strávit zde aktivní dovolenou nebo využít odpočinku, které Vám Karlova Studánka poskytuje. Rekreační i wellness pobyty ve dvou, s rodinou či přáteli. Využití bazénového komplexu s vířivkou a stravu v celoročně otevřené restauraci Letní lázně.

Sleva 10 %

Lázně Dolní Lipová

Klimatické léčebné lázně pro tělo i duši ... s dlouholetou tradicí. Sleva platí na volně prodejné lázeňské procedury: koupele, zábaly, masáže, aplikace celotělových masek a na další lázeňské procedury z aktuální nabídky.

Sleva 10 %

Adrenalinové centrum KM sport, Loučná n.D.

Nejkomplexnější adrenalinové centrum v ČR. Pořádání soutěží a her pro děti i dospělé všech věkových kategorií. Paintball – zámek, les, sportovní hřiště. Střelba z luku, praku, foukačky, kuší, minikuší, vrhání nožů, čtyřkolky, miničtyřkolky, minibike, trampolíny, horolezectví – slaňování, minigolf a další.

Sleva 10 %

Ski Areál Kareš, Kouty n.D.

Ski Areál Kareš vám nabízí atraktivní zábavu pro celou rodinu v podobě horských minikár. V areálu můžete také vyzkoušet letní lyžování nebo horské koloběžky.

Sleva 10 %

Skiareál Kraličák, Hynčice p. Sušinou

Letní provoz lyžařského vleku – horské minikáry, horské koloběžky, mountainboardy, travní lyže. Dětské hřiště s trampolínami. Půjčení sportovního vybavení – petanque, badminton. Sleva platí na všechny letní aktivity.

Sleva 10 %

Letní bobová dráha KASTE, Petříkov

Letní bobová dráha, atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Můžete volit optimální rychlost i styl jízdy, vhodné pro dospělé i děti. Délka tratě 800 m, 15 zatáček, tři terénní zlomy, převýšení 100 metrů a max. rychlost 45 km/hod. Možnost vyzkoušet také profesionální lukostřelbu.

ZDARMA

Horolezecká stěna Boulder, Šumperk

Cvičná horolezecká stěna umožní lezení nováčkům i profesionálům. Nabízíme zapůjčení lezeckých bot a magnezia, začátečníkům rádi poradíme „jak na to“.

ZDARMA

Termální lázně Velké Losiny

Návštěvníci a lázeňští hosté zde vyhledávají léčebné účinky místních termálních vod o teplotě 36,8 °C. Nabízíme možnost koupání ve vnitřním termálním bazénu v lázeňském hotelu Eliška, a také v nově otevřeném areálu Termály Losiny. V nabídce je dále kompletní balneoprovoz s širokou nabídkou procedur a profesionální léčbou a rehabilitace. Sleva se vztahuje na vnitřní termální bazén v hotelu Eliška a lázeňské procedury.

Sleva 10 %

Wellness centrum hotel DIANA, Velké Losiny

Příjemné a dobře vybavené hotelové wellness centrum nabízí širokou škálu sportovního i relaxačního vyžití: bazén, squash, whirpool, vířivá vana, sauna, masáže, fitnesscentrum, půjčovna kol, stolní tenis, tenisové kurty.

Sleva 10 %

Relaxační centrum Kolštejn, Branná

Relaxační centrum Kolštejn v Branné poskytuje široké spektrum služeb, které vám umožní uvolnit vaše tělo i mysl. V našem wellness centru a ve vitálním světě najdete zde 6 saun, parní lázeň, solnou a bylinnou terapii, koupele, masáže, bylinnou káď Fitodar, tropický déšť a mnoho dalších unikátních relaxačních procedur. Mimo wellness můžete relaxovat také ve fitness centru, tělocvičně, při bowlingu, kulečníku či u stolního fotbalu. Naše služby ve stylovém prostředí doplňuje restaurace a luxusní ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích.

Sleva 10 % + drink zdarma

Atlant – taxi

Společnost Atlant taxi s.r.o. se dnes, díky KVALITNÍ a ŠIROKÉ nabídce služeb řadí mezi NEJVĚTŠÍ a NEJOBLÍBENĚJŠÍ taxislužby v Olomouci. Vozidla jsou SNADNO IDENTIFIKOVATELNÁ vzhledem k jejich nepřehlédnutelné ŽLUTÉ BARVĚ a výrazným firemním logům. Ve všech vozidlech je možná BEZHOTOVOSTNÍ PLATBA. Všechna vozidla jsou nekuřácká. Atlant taxi nabízí v segmentu taxislužeb nejvýhodnější poměr KVALITY, SPOLEHLIVOSTI A CENY.

Sleva 22 %

Chata Pod Věží - rekreační středisko

Nabízíme ubytování v pokojích a chatkách se stravováním pro tábory, školy i zájezdy. Pořádáme letní dětské tábory. K dispozici je společenská místnost a restaurace s možností celodenního stravování. Dobrá dostupnost do Olomouce. Jsme 2,5 km od Zoo na Svatém Kopečku.

Sleva 10 %

Hotel Milotel***

Hotel Milotel je situovaný na výhodném místě v blízkosti hlavní silnice směr Ostrava s možností parkování osobních aut i autobusů. Našim hostům můžeme nabídnout nekuřácké pokoje od 1-lůžkových až po 4-lůžkové. V přízemí hotelu se nachází nekuřácká restaurace a salonek s kapacitou 20 míst.

Sleva 10 %

Lázně Olomouc

Lázně Olomouc – nabízíme lázeňské, relaxační a víkendové pobyty. Zaměřujeme se především na prevenci funkce pohybového aparátu (fyzioterapie), posilování imunitního systému a aktivaci samoléčebných procesů organismu (balneoterapie). Na jednotlivé lázeňské a SPA procedury lze docházet i ambulantně – masáže, oxygenoterapie, floating, bahenní zábaly, rašelinové zábaly a lázeňské přísadové koupele, fototerapie, relaxační koupele, lymfatické masáže a lymfodrenáže. Nově máme vybudovanou saunu, páru, whirpool.

Sleva 10 a 15 %

Muzeum veteránů Slatinice

V renovovaném statku z roku 1850 najdete na ploše 400 m2 sbírku starých automobilů a motocyklů (Mercedes Benz, BMW, KdF), převážně z 30 let minulého století a množství dobových artefaktů. Upoutá vás kulisa dobové Olomouce, autodílna s benzínovou pumpou ze začátku 20. století, venkovská stodola s veteránem „uloženým“ pod slámou a obklopeným zemědělským nářadím našich dědů.

ZDARMA

Penzion „U Veterána“ ***, Slatinice

Penzion nabízí luxusní ubytování se snídaní v 11 pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny vanou/sprchovým koutem, TV, lednicí a připojením k internetu. Součástí penzionu je bazén se slanou vodou, sauna a whirlpool. Sleva platí na ubytování. Doporučujeme rezervaci!

Sleva 10 %

Letecké muzeum Olomouc

V kryté expozici na ploše 6000 m2 jsou vystaveny nejen letecké motory, trenažéry, letecká výstroj, ale spousta vzácných letounů a jejich prototypů, jako např. Dopravní L-610, proudový XL-29, XL-39, Iljušin IL-14FG, bitevní vrtulník Mi-24, bombardér Su-25, vývojová řada MiG-21 a spousta dalších včetně obrněné pozemní vojenské techniky.

ZDARMA

Muzeum historických kočárů

Poprvé v historii české země vám představujeme ojedinělou a největší sbírku historických kočárů a luceren. Na co se můžete těšit: největší smuteční kočár všech dob postavený továrnou Brožík, přes 70 historických kočárů včetně saní, největší sbírka kočárů na světě Českých a Moravských stavitelů, největší sbírka kočárových luceren ve střední Evropě, největší sbírka smutečních kočárů ve střední Evropě, největší sbírka biskupských kočárů a saní, kočáry zrestaurované i v původním stavu, sbírka livrejí, koňských postrojů a doplňků, galerie dokumentů, plánů a fotografií, restaurátorská dílna součástí prohlídky, historická dílna pro stavbu kočárů, filmová a zvuková projekce, pro skupiny návštěvníků odborný výklad, každý rok v červenci probíhá sraz řemeslníků Josefkol. Vstup zdarma platí na okruh č. 1.

ZDARMA

Apartmánové ubytování v Koutech

Apartmánové ubytování v Koutech nabízí několik typů ubytování od ubytoven po apartmány tříhvězdičkové kategorie v Jeseníkách, které musíte vyzkoušet. Součástí je i wellness studio.

Sleva 10 %

Penzion Fialka***

Penzion Fialka nabízí ubytování s rodinnou atmosférou, ve 2-lůžkových pokojích s možností přistýlky nebo v apartmánu. Pokoje mají vlastní soc. zařízení, TV a WIFI. K dispozici je vám plně vybavená kuchyň s jídelnou. Součástí objektu je lyžárna, kolárna a parkoviště. Nově poskytujeme wellness balíčky. Penzion je v provozu celoročně.

Sleva 10 %

Wellness studio Ubytování v Koutech

Wellness studio, které se nachází v přízemí budovy Apartmánů Pod Zálesím, Vám poskytne dokonalou relaxaci a odpočinek. Našim hostům je k dispozici whirpool a sauna. Příjemný wellness zážitek můžete spojit s následným odpočinkem v útulně zařízeném posezení u sklenky dobrého vína či kávy.

Sleva 10 %

Restaurace Rybářská Bašta, Loučná n.D.

Stylově zařízená restaurace na břehu rybníka Kocián v Loučné nad Desnou s letní zahrádkou a možností rybolovu i pro laiky (ulovené ryby si lze nechat zpracovat místními vyhlášenými kuchaři a hned je zkonzumovat). Jsou zde připraveny také speciality z vepřového, hovězího, drůbežího a rybího masa. Mezi nejoblíbenější speciality patří také pokrmy z Olomouckých tvarůžků.

Sleva 10 %

Expozice "Čarodějnické procesy", Šumperk

Ve sklepních prostorách tzv. Geschaderova domu se nachází moderním audioprůvodcem guidePORT™ vybavená expozice "Čarodějnické procesy", která pojednává o nejtemnějším období šumperských dějin – nechvalně proslulých inkvizičních procesech s čarodějnicemi z druhé poloviny 17. století. Mimo sezónu přijímáme objednávky pouze pro větší skupiny s předstihem minimálně 14 dnů.

ZDARMA

Wellness hotel Rezidence Ambra**** Luhačovice

Wellness hotel Rezidence Ambra**** Luhačovice je moderně vybavené zařízení s celoročním provozem, které se nachází v klidné části města, asi 450 m od lázeňského centra. Charakterem a úrovní služeb se řadí mezi špičku ubytovacích kapacit v Luhačovicích a blízkém okolí. Příjemné prostředí a nadstandardně prostorné pokoje a apartmány poskytují pohodlí, výborná kuchyně gurmánské zážitky a moderní balneoprovoz Centrum vitality relaxaci a odpočinek.

Sleva 10%

Sport & Relax areál Bozeňov

Sport & Relax areál Bozeňov nabízí širokou škálu ubytování s možností relaxace i sportovního vyžití. Ubytovat se můžete v tříhvězdičkovém wellness hotelu, penzionu nebo kempu. Pro fanoušky outdoorových sportů je k dispozici adrenalin park, antukové kurty, beachvolejbalové a multifunkční hřiště a nechybí ani dětské hřiště s prolézacím hradem. Pro ty, kteří raději relaxují, jsou připraveny masáže nebo wellness centrum s finskou saunou, parní lázní, nahřívacími vodními lůžky, whirlpool a jiné. Sport & Relax areál Bozeňov nabízí také možnost koupání v nedalekých přehradách.

10% sleva na adrenalinové a sportovní aktivity

Autocamping Bobrovník, Lipová-lázně

Autocamping leží v údolí řeky Staříč mezi obcí Lipová-lázně a městem Jeseník v těsném sousedství chráněného krajinného území. Poskytuje celoroční ubytování ve čtyřlůžkových chatkách, ve dvou a třílůžkových pokojích.

Sleva 10 %

Penzion Slezský dům, Jeseník

Penzion leží na okraji města Jeseníku nedaleko atraktivních turistických tras a lyžařských center. Útulné pokoje s vlastním soc. zařízením, milá obsluha, vynikající česká kuchyně, nekuřácké prostředí, bazén, sauna, parkoviště.

Sleva 20 %

Chata SKI Centrum Miroslav, Lipová-lázně

Horská chata v samém středu Jeseníků, kapacita 30 lůžek, pokoje s vlastním sociálním zařízením, restaurace, terasa, lyžařský vlek 20 m od chaty.

Sleva 10 %

Penzion G***, Šumperk

Nově zrekonstruovaný penzion situovaný v klidném prostředí parku, 5 minut od centra města. Hostům nabízíme dobře vybavené pokoje se soc. zařízením, kuchyňským koutem a lednicí, TV, internetovým připojením a bezpečnostní schránkou. Ubytování nabízíme se snídaní. Sleva se vztahuje na ubytování.

Sleva 10 %

Hotel Slovan****, Jeseník

Moderně zrekonstruovaný hotel v centru města Jeseník. Kromě běžných hotelových služeb nabízí také wellness služby v místě či v areálu Priessnitzových léčebných lázní. Sleva se vztahuje na ubytování.

Sleva 10 %

Hotel Černá kočka***, Štíty

Restaurace s kuřáckým i nekuřáckým prostorem a širokým výběrem minutkových i hotových jídel, letní venkovní terasa. Konferenční místnost, Wi-fi, garáž. Pokoje dvoulůžkové – možnost přistýlky, čtyřlůžkové a apartmá. Pořádáme firemní i soukromé akce. V okolí: lyžařské sjezdovky, běžkařské stopy, cyklostezky, Acrobat Park A. Valenty, Zemská brána, pevnostní opevnění, klášter, rozhledna.

Sleva 10 %

Galerie Orlovna

Galerie Orlovna těsně přiléhá k budově Biskupské mincovny, stojí na pozemku starého biskupského mlýna. Za olomouckého arcibiskupa Theodora Kohna (1892–1904) byla přestavěna na zámeckou vodárnu a později zde vzniklo tělovýchovné zařízení Orla – „Orlovna“. V této části dnes vystavuje umělecká díla současného výtvarného umění občanské sdružení Galerie Orlovna ( GO! ).

ZDARMA

Hotel, restaurace Praděd, Velké Losiny

Hotel Praděd se nachází v samém srdci lázeňské obce Velké Losiny, pouhých 100 m od Termálních lázní Velké Losiny, které jsou zaměřeny na léčbu pohybového ústrojí, k čemuž mimo jiné slouží i termální pramen Žerotín. Hotel nabízí ubytování v kvalitních moderních pokojích, služby restaurace a konferenční prostory. Sleva se vztahuje na ubytování (15 %) a restauraci (10 %).

Sleva 10-15 %

Chata Rejvíz

Nabízíme pobyty od tří dnů v dobře vybavené chalupě pro skupiny 8–15 osob, pět pokojů, kuchyň, sauna, krb, zahrada s posezením, ohniště, krásné prostředí přírodní rezervace. Ráj pro turisty, cyklisty, lyžaře i houbaře. Pronájem celé chaty 10–16 osob.

Sleva 10 %

Hotel Dlouhé Stráně***, Kouty n.D.

Tříhvězdičkový hotel v samém středu Jeseníků, kapacita 650 lůžek, pokoje s vlastním sociálním zařízením, restaurace, vinárna, herny, fitcentrum, sauna, bazén, bowling, lyžařský vlek 10 minut chůze. Nový lyžařský areál – Ski areál Kouty cca 1 km od hotelu. Sleva se vztahuje na ubytování.

Sleva 20 %

Rekreační komplex Losinka, Rapotín

Rekreační komplex Losinka se nachází 700 m od renesančního zámku Velké Losiny, v přírodním prostředí Jeseníků. Nabízí různé druhy ubytování, od plně vybavených apartmánů, přes pokoje, až po dřevěné chatky a kempovou plochu. Najdete zde restauraci, venkovní terasu, dětský koutek, fotbalové i víceúčelové hřiště. Bezesporu velkou výhodou je i vlastní wellness studio s masážemi, léčebnými zábaly a nově otevřeným privátním wellness s vířivou vanou a infrasaunou.

Sleva 10 %

Chata u Pelikána, Kouty n.D.

Chata se nachází v krásném prostředí pod Červenohorským sedlem nedaleko přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Kapacita 49 lůžek, kvalitní vybavení. Chata vhodná zvláště pro školní rekreaci, lyž. kurzy, výlety, ale i pro rodinnou rekreaci.

Sleva 10 %

Hotel Slunce***, Rýmařov

Najděte si své místo na Slunci, poznávejte přírodní zajímavosti i historické památky Jeseníků a večer se oddávejte vodním radovánkám v našem Aquacentru. K dispozici bowling, nově minipivovar Morous. Sleva se vztahuje na ubytování.

Sleva 10 %

Penzion Pohoda, Česká Ves

Ubytování v klidné okrajové části vzdálené od středu města Jeseník 3 minuty autem. Dva dvoupokojové apartmány s privátními vchody z obytné zahrady. Každý pro 2–4 osoby s možností vlastního vaření. TV/SAT, DVD, WIFI. Trampolína, houpačky, pískoviště. Parkování na oploceném pozemku.

Sleva 10 %

Expozice “Čarodějnické procesy”, Jeseník

Unikátní stálá expozice čarodějnických procesů na Jesenicku v 17. století, součástí výstavy je fogscreen (speciální promítací zařízení do mlhy). K této¨expozici byly poprvé zpracovány dokumenty ze 17. století, uložené ve wroclavských archivech.

ZDARMA

Hotel Červenohorské Sedlo

Hotel Červenohorské Sedlo se nachází ve stejnojmenném lyžařském středisku, ve výšce 1013 m n. m. Skvělé centrum pro turistiku i cykloturistiku s celou řadou značených tras. Hotel nabízí skvělé zazémí svého relaxcentra, včetně krytého a vyhřívaného bazénu, 12 x 6 m, 175 cm hloubka. Ke každé dospělé platící osobě má dítě až do 15-ti let vstup do bazénu zdarma. Cena pro dospělého je 69 Kč. Nutná rezervace místa předem na tel. 583 295 101 nebo 723 501 310.

ZDARMA

Wellness centrum Hotel Helios, Lipová-lazně

Ve wellness centru Hotelu Helios mají návštěvníci celoročně k dispozici vnitřní vyhřívaný bazén s vodními atrakcemi o velikosti 12 x 6 m2, whirlpool až pro 10 osob, kneippův masážní chodník, sauny (infrasauna, finská sauna, parní lázeň s možností solné a aromaterapie), zážitkové sprchy, odpočívárna, venkovní terasa s lehátky a wellness bar.

Sleva 10 %

Horské centrum zábavy a sportu, Kouty nad Desnou

KOUTY – nejmodernější areál v Jeseníkách nabízí výjezd 6-sedačkovou lanovkou (s kolem nebo kočárkem) k nedaleké horní nádrži Dlouhé Stráně, adrenalinový BIKE PARK, množství turistických či cyklistických tras ve výšce 1100 m n. m. a výše. Zázemí zajištěno ve 4 gastroprovozech. Slevu s Olomouc region Card můžete uplatnit v půjčovně kol a in-line bruslí, jež se nachází na prodejně Helia Sport.

Sleva 10 %

Hotel Praděd ***, Velké Losiny

Hotel Praděd najdete ve středu Velkých Losin, přímo vedle vyhlášených losinských lázní s termálními bazény a termálním koupalištěm. V přízemí hotelu se nachází nekuřácká restaurace a cukrárna. Jestliže využijete služeb zdejší restaurace a objednáte si některé jídlo z denního menu, pak Vám hotel Praděd nabízí 1 zákusek dle vlastního výběru z místní vyhlášené cukrárny zdarma. Hotelová cukrárna – je přímo v hotelu – stačí vzít účtenku z restaurace a platnou kartu ORC. Platí pro jakýkoliv zákusek v nabídce.

ZDARMA

Restaurace U Tygra, Olomouc

Příjemná nezakouřená restaurace s českou domácí kuchyní a prvotřídním pivem (Radegast, Plzeň, Staropramen), včetně možnosti ochutnávat různé druhy méně známých piv na „rotující pípě“. Kuřácký koutek, bezbariérový vstup, letní zahrádka a parkoviště. Pár kroků od centra Olomouce. Ochutnejte naši metr dlouhou domácí klobásu – snězte ji do 30 minut a máte ji zdarma! Sleva se nevztahuje na polední menu (od 74 Kč).

Sleva 10 %

Radniční věž, Olomouc

Výstup na ochoz 75 m vysoké radniční věže s prohlídkou místnosti, ve které žil věžný. Prohlídka je možná od 1 platící osoby.

ZDARMA

Skubi – tradiční hračky, Olomouc – Svatý Kopeček

Prodej tradičních českých dřevěných a plechových hraček a stavebnic. Suvenýry, knihy, mapy a další doplňkový sortiment.

Sleva 20 %

Skubi – okrasné dřeviny, Hrdibořice

Pěstování a prodej jehličnatých a listnatých okrasných dřevin a menších stromků. Možnost nákupu i mimo uvedenou otevírací dobu po předchozí telefonické dohodě.

Sleva 10 %

Radniční věž, Prostějov

Dvoupatrová budova radnice s asymetricky umístěnou věží byla postavena v letech 1911–1914. Vnitřní vyhlídka z věže je umístěna ve výšce 46 m. Dále ve věži naleznete expozice z historie i současnosti radnice, hodinový stroj. K dispozici jsou i dalekohledy.

ZDARMA

Expozice času, Šternberk

Expozice času ve Šternberku je moderní muzeum, které ukrývá 250 exponátů z celého světa. Téma „čas“ pojímá jak z hlediska technického, tak i uměleckého. Na návštěvníky čekají 3D modely planet, vzácné hodiny, glóby a mnoho dalšího. „Člověk nemá nic vzácnějšího a cennějšího než čas.“ Ludwig van Beethoven.

ZDARMA

Sport Klub Hvozd

Sport Klub Hvozd nabízí občanům konického mikroregionu indoorové sportovní vyžití: dva squashové dvorce, stolní tenis, fitness, kulečník a šipky. Dále nabízí ubytovací kapacity a víceúčelový salonek s profesionální prezentační technikou. Sport Klub Hvozd je tedy připraven realizovat různé firemní akce, školení, sportovní soustředění, oslavy, srazy, atd. Současně jsou u nás srdečně vítáni všichni vyznavači cykloturistiky a zimních radovánek.

10 % na pronájem sportovišť